Dziecko w podróży - jak żywić maluszka?

5 5

Zabierając dziecko w podróż, musimy wcześniej przemyśleć, co podamy maluchowi, gdy zgłodnieje. Przed wyjazdem warto zastanowić się nie tylko nad tym jakie produkty sprawdzą się w podróży, trzeba również pomyśleć o tym, że dziecko to nie mały dorosły i to co jest bezpieczne dla nas nie sprawdza się w menu malucha.

Pamiętajmy, że dziecko ma specjalne potrzeby żywieniowe i żywność mu dedykowana musi spełniać dużo bardziej restrykcyjne normy niż ta przeznaczona dla osób dorosłych. Dobrym rozwiązaniem dla najmłodszych na co dzień a także na czas podróży są posiłki w słoiczkach. Deserek czy mus owocowy są gotowe do podania, a obiadek czy zupkę można podgrzać podczas postoju.

Ciekawą propozycja są owoce w tubkach. To idealna przekąska zamknięta w poręcznym opakowaniu, która będzie odpowiednia zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci.  

uśmiechające się dzieci w samochodzie

Nie zabierajmy ze sobą produktów wymagających warunków chłodniczych takich jak: jogurty, wędliny czy sery. Temperatura sprawi, że nie będą nadawać się do spożycia.

 

Lato i jesień, to sezon na grzyby. Należy pamiętać o tym, aby nie podawać ich małemu dziecku. Jego organizm wciąż dojrzewa a wątroba może nie poradzić sobie z ilością toksyn w nich zawartych. Dla bezpieczeństwa malucha zrezygnuj więc z potraw z ich dodatkiem.

 

dziecko w okularach przeciwsłonecznych pijące wodę z kubka niekapka

W czasie podróży należy dbać o odpowiednie nawodnienie, przy wysokich temperaturach odpowiednia ilość płynów jest szczególnie ważna. Niemowlę potrzebuje około 800 ml płynów, a dziecko w wieku 1-3 lata potrzebuje 1300 ml płynów dziennie (woda pochodząca z napojów i produktów spożywczych np. zupa czy owoce). Gama dostępnych herbatek i napojów dla niemowląt i małych dzieci jest ogromna. Jednak najlepszym sposobem gaszenia pragnienia jest woda. Podawaj dziecku niskozmineralizowaną wodę źródlaną. Nie czekaj z podaniem wody aż dziecko będzie spragnione – powinno mieć ono dostęp do wody przez cały dzień. Weź jej także odpowiedni zapas.

Komu w drogę temu czas! Szerokiej drogi!

Kaszki BoboVita każdego dnia wspierają prawidłowy rozwój dziecka*

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość

*Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspiera prawidłowy metabolizn energetyczny i metabolizm węglowodanów.

Porady żywieniowe
i jadłospisy

Dziecko z mamą Owoce i warzywa
Skorzystaj z jadłospisów na każdy dzień tygodnia, dostosowanych do etapu rozwoju Twojego maluszka!
Skorzystaj z jadłospisów

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.