Dieta w ciąży a alergia

5 5

Wiele alergiczek podczas ciąży zauważa zmniejszenie objawów, inne nie zauważają zmian, a niektóre borykają się z ich nasileniem. Dowiedziono już, że dzieci alergików częściej bywają uczulone. Jeśli Twoja alergia ma podłoże pokarmowe, Twój mały lokator również może odczuwać jej skutki, co sprawi, że będzie bardziej narażony na jej wystąpienie w późniejszym życiu.

Jeśli jesteś alergiczką i odczuwasz nasilenie objawów podczas ciąży poinformuj o tym lekarza prowadzącego ciążę. Pamiętaj, że nie powinnaś  bez uprzedniej konsultacji z nim przyjmować żadnych leków. Dlatego zanim sięgniesz po lek antyhistaminowy, który łagodzi objawy alergii zapytaj najpierw swojego lekarza, czy jest on bezpieczny w ciąży.

kobieta z alergią

Jeśli przed zajściem w ciążę przyjmowałaś zastrzyki odczulające prawdopodobnie będziesz mogła te zabiegi kontynuować, jednak również porozmawiaj o tym najpierw ze swoim lekarzem. Nie zaleca się jednak rozpoczynania kuracji odczulającej w trakcie trwania ciąży.

 

W Twojej sytuacji najlepszym sposobem na walkę z alergią jest zapobieganie jej i nie narażanie się na kontakt z alergenami.

W ten sposób chronisz również swoje dziecko przed wywołaniem u niego reakcji alergicznych. W przypadku alergii pokarmowych eliminuje się uczulające produkty z diety. Ustal z lekarzem lub dietetykiem, jak uzupełniać składniki odżywcze w Twoim jadłospisie, jeśli jest on zubożony w skutek diety eliminacyjnej.

Artykuły

Najpopularniejsze artykuły w serwisie, czyli co polecają inne mamy.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze / telefonie / tablecie. W każdym momencie można dokonać zmiany tych ustawień. Czytaj więcej
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego komunikatu