Dieta w ciąży a alergia

5 5

Wiele alergiczek podczas ciąży zauważa zmniejszenie objawów, inne nie zauważają zmian, a niektóre borykają się z ich nasileniem. Dowiedziono już, że dzieci alergików są w grupie ryzyka alergii. Jeśli Twoja alergia ma podłoże pokarmowe, Twój maluch również może odczuwać jej skutki, co sprawi, że będzie bardziej narażony na jej wystąpienie w późniejszym życiu.

Jeśli jesteś alergiczką i odczuwasz nasilenie objawów podczas ciąży poinformuj o tym lekarza prowadzącego ciążę. Pamiętaj, że nie powinnaś bez uprzedniej konsultacji z nim przyjmować żadnych leków. Dlatego zanim sięgniesz po lek antyhistaminowy, który łagodzi objawy alergii zapytaj najpierw swojego lekarza, czy jest on bezpieczny w ciąży.

kobieta z alergią

Jeśli przed zajściem w ciążę przyjmowałaś zastrzyki odczulające prawdopodobnie będziesz mogła te zabiegi kontynuować, jednak również porozmawiaj o tym najpierw ze swoim lekarzem. Nie zaleca się jednak rozpoczynania kuracji odczulającej w trakcie trwania ciąży.

 

W Twojej sytuacji najlepszym sposobem na walkę z alergią jest zapobieganie jej i nie narażanie się na kontakt z alergenami.

W ten sposób chronisz również swoje dziecko przed wywołaniem u niego reakcji alergicznych. W przypadku alergii pokarmowych eliminuje się uczulające produkty z diety. Ustal z lekarzem lub dietetykiem, jak uzupełniać składniki odżywcze w Twoim jadłospisie, jeśli jest on zubożony w skutek diety eliminacyjnej.

Artykuły

Najpopularniejsze artykuły w serwisie, czyli co polecają inne mamy.

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.