BoboVita-Jakosc-Naszych-Owocow.png

Jakość naszych owoców

1000 pierwszych dni życia Twojego maluszka to czas, w którym jego wrażliwy organizm jest najbardziej narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
To okres, w którym powinnaś szczególnie zwracać uwagę na jakość podawanych mu posiłków.

Jakość naszych owoców

W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek. Dbamy o całą drogę powstania posiłków BoboVita – od ziarenka, z którego wyrośnie owoc, po transport aż do gotowego słoiczka.

Jakość naszych owoców
  • Starannie wybieramy dostawców, wiemy dokładnie gdzie rosną nasze owoce i jakie metody uprawy stosują nasi dostawcy. Większość z nich jest z nami już ponad 10 lat!

  • Każda partia owoców BoboVita przechodzi nawet ponad 600 testów jakości.

  • Normy dla naszych owoców są nawet do 3000 razy bardziej surowe* w porównaniu z owocami dla dorosłych.

Wszystko po to, aby zamknąć w słoiczkach tylko to co najlepsze dla niemowląt i małych dzieci.

* Dotyczy norm dla pestycydów. Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia specjalne normy jakościowe, wynikające z przepisów prawa europejskiego i krajowego. Normy te są o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia

Jakość i bezpieczeństwo naszych surowców zaczyna się już na polu. "Mamy świadomość pracy z produktem, którego odbiorcą będą mali klienci. I świadomość tego zobowiązuje do zachowania najwyższych standardów utrzymania jakości w naszym gospodarstwie. Troszczymy się o jabłka przez cały rok. Jabłka zbiera się tylko i wyłącznie ręcznie. Są różnego rodzaju urządzenia ułatwiające zbiór, ale człowieka nie da rady zastąpić na etapie zbioru. Jabłka muszą być bardzo delikatnie urwane ruchem obrotowym. Przede wszystkim dlatego, żeby nie nastąpiło uszkodzenie przy ogonku. Również obicia owoców są niewskazane w przypadku procesu przechowalniczego. Normy dla żywności dla małych dzieci są wielokrotnie bardziej restrykcyjne niż dla tradycyjnych produktów spotykanych w sklepach. Analizy, którym podlegają nasze jabłka, to są analizy pozostałości pestycydów na poziomie 10 ppb, czyli 10 mikrogramów, są to śladowe ilości, które są dopuszczone do żywności dla małych dzieci i niemowląt.” * Mateusz Gramza dostawca owoców od ponad 10 lat

BV-Jakosc-naszych-owocow-Jakosc.png

Czy wiesz że...

Nasze pola i sady są oddalone od potencjalnych źródeł zanieczyszczeń, jak na przykład ośrodki przemysłowe lub drogi o dużym natężeniu ruchu.

Ponad 600 parametrów jakościowych

Każda partia owoców jest dokładnie kontrolowana zanim trafi do naszych fabryk – sprawdzamy nawet ponad 600 parametrów jakościowych, między innymi :

BV-testy-jakości.png
  • Pozostałości pestycydów

  • Parametry mikrobiologiczne

  • Zawartość mykotoksyn

  • Obecność ciał obcych

Pamiętajmy, że do 3. roku życia dziecka, czyli w ciągu 1000 pierwszych dni życia, narządy i układy w młodym organizmie wciąż się rozwijają i wrażliwe są na szkodliwe substancje dostarczane między innymi wraz z żywnością.

Owoce ogólnodostępne w sklepach, czy na targach są odpowiednie dla osób dorosłych, nie są jednak najlepszym wyborem dla niemowląt. Organizmy takich maluszków są narażone na oddziaływanie substancji potencjalnie szkodliwych znajdujących się w żywności ogólnie dostępnej.

Dla przykładu kupione w sklepie jabłko może zawierać pozostałości pestycydów czy metali w ilości zbyt wysokiej dla delikatnego organizmu niemowlęcia. Właśnie dlatego niemowlęta i małe dzieci do 3.roku życia powinny spożywać żywność kontrolowaną, spełniającą ich szczególne wymagania.

Najczęściej nie mamy możliwości, by sprawdzić pochodzenie kupowanych produktów, a rodzic nie jest w stanie sam ocenić, czy jabłko ze sklepu jest bezpieczne dla tak małego i delikatnego dziecka. Niestety nie może tego ocenić za pomocą zmysłów, ponieważ ani ładny wygląd, ani zapach, ani nawet smak nie świadczą o tym, że owoc nie zawiera pozostałości środków ochrony roślin lub innych zanieczyszczeń na zbyt wysokich poziomach dla organizmu niemowlęcia czy małego dziecka.

BV-Jakosc-naszych-owocow-Czy wiesz ze.png

Czy wiesz że...

Każda partia owoców BoboVita przechodzi nawet ponad 600 testów jakości.

Zwracasz uwagę na to, co Maluch je, bo wiesz, że żywienie ma istotny wpływ na rozwój maluszka, szczególnie podczas 1000 pierwszych dni życia.

Różnorodność owoców w posiłkach BoboVita

W posiłkach BoboVita znajdziesz wiele różnorodnych i naturalnie pysznych owoców!

słoiki.png
  • Te dobrze znane i kochane przez wszystkich: jabłka, truskawki, morele, śliwki czy gruszki.

  • Pyszne i egzotyczne takie jak: mango, banany, pomarańcze czy kiwi.

  • A także smakowite jagody, maliny czy czarna i czerwona porzeczka i wiele, wiele innych.

mapa.png

Pochodzenie naszych owoców

Sprawdź skąd pochodzą owoce używane do przygotowania pysznych owoców i deserków BoboVita.

Owocowy kalendarz

banany.png

Banany

Czy wiesz, że banany nie są owocami sezonowymi?
Można je zbierać cały rok!

Nasze banany rosną na plantacjach w Ekwadorze i Gwatemali.

Owoce z myślą o przyszłości maluszków

Owoce dla maluszków

Owoce i deserki BoboVita powstają wyłącznie z wartościowych składników, które najchętniej dawałabyś swojemu dziecku. W ich skład wchodzą owoce pochodzące ze starannie wybranych i rygorystycznie kontrolowanych upraw.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że podajesz dziecku tylko to co najlepsze – produkty najwyższej jakości.

Jeśli rozpoczynasz rozszerzanie diety dziecka zacznij od podawania produktów jednoskładnikowych takich jak, np.: jabłko, banan, gruszki Williamsa czy suszona śliwka. Gdy maluch nauczy się już ich smaku możesz podać posiłki wieloskładnikowe, w których maluszek wciąż odnajdzie jeden dominujący smak, który poznał już na początku swojej podróży w świat nowych smaków!

Wskazanie wiekowe = Bezpieczna żywność dla najmłodszych

Kupując żywność dla dzieci, należy zwracać uwagę na wskazanie wiekowe.

BV-Jakosc-naszych-owocow-Wskazania-wiekowe.png

Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt (m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka – nie wystarczy sformułowanie lub grafika sugerująca, iż produkt jest dla dzieci), rodzice mogą być pewni, że spełnia określone normy bezpieczeństwa. Wartość odżywcza takich posiłków jest zgodna z wymaganiami prawa i dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci, a produkt jest ściśle kontrolowany pod kątem zawartości niebezpiecznych zanieczyszczeń żywności.

image 83.png

Aby dziecko kochało zdrowe jedzenie w przyszłości konieczne jest budowanie jego prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat!

Dlatego wśród produktów BoboVita znajdziesz bogatą i różnorodną ofertę owoców i deserków, dzięki którym dziecko będzie mogło uczyć się kochać zdrowe jedzenie.

Owoce i deserki BoboVita

Owoce i deserki BoboVita

Poznaj nasze owoce i deserki

Dowiedz się więcej