Ciaza_Hero

Artykuły i porady (Ciąża)

Spodziewasz się dziecka i wiesz, jak ważna dla jego prawidłowego rozwoju jest twoja odpowiednio zbilansowana dieta. Zastanawiasz się, co jeść w pierwszych tygodniach ciąży – szczególnie jeśli odczuwasz przykre dolegliwości. Chcesz wiedzieć, co jeść w ciąży, aby nie zaszkodzić maluchowi. Sprawdź, jak wygląda piramida żywieniowa w ciąży. Poznaj wskazówki ekspertów.

Artykuły i porady (Ciąża)

 • Zakupy produktów spożywczych

  Wiesz już jak wielkie znaczenie dla Ciebie i maleństwa ma odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa dieta. Skomponowanie jej nie musi być trudne, jeśli będziesz stosować kilka prostych zasad i wybierać wartościowe odżywczo produkty. Będzie Ci łatwiej rozpoznać je na sklepowej półce, jeśli nauczysz się jak czytać etykiety.

 • Kluczowe składniki odżywcze

  Ciąża to okres szczególny dla każdej przyszłej mamy. Po 9. miesiącach będziesz mogła powitać na świecie swoją pociechę! Zanim to nastąpi, w Twoim ciele odbywa się magiczny proces powstawania nowego życia.

 • Wychowanie zdrowego smakosza

  Zastanawiasz się jakie będzie Twoje dziecko? Do kogo będzie podobne, po kim odziedziczy temperament? Z pewnością jednak najważniejszym Twoim życzeniem jest, żeby maluszek prawidłowo rozwijał się. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz przyczynić się do tego już teraz, ponieważ nasze nawyki żywieniowe kształtują się już w okresie życia płodowego.

 • Ciążowe zachcianki

  Nie możesz przestać myśleć o kiszonych ogórkach? Koniecznie, natychmiast musisz zjeść ptasie mleczko? Ciążowe zachcianki zdarzają się wielu przyszłym mamom. Mogą być uroczym objawem odmiennego stanu, ale czasem stają się zmorą utrudniając codzienne funkcjonowanie, a nawet burząc harmonię zbilansowanej diety, której teraz tak bardzo potrzebujesz Ty i Twoje dziecko.

 • Cukrzyca ciążowa

  Pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta służy Tobie i maleństwu podczas ciąży. Może chronić przed wystąpieniem wielu ciążowych powikłań, ale też być formą terapii w niektórych schorzeniach. Tak dzieje się w przypadku cukrzycy ciężarnych, której leczenie opiera się głównie na stosowaniu odpowiedniej diety.

 • Piramida zdrowego żywienia

  Jesteś w ciąży i wiesz, że do utrzymania dobrej kondycji i dla prawidłowego rozwoju Twojego maleństwa niezbędna jest zbilansowana i pełnowartościowa dieta.

 • Dieta w ciąży – jak odżywiać się w pierwszym trymestrze

  Już od poczęcia rozpoczyna się 1000 pierwszych dni życia dziecka. To wyjątkowy czas, w którym kształtują się nawyki żywieniowe. Masz wpływ na to, jakie wykształci twój maluszek – dlatego, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży zadbaj o prawidłowe odżywianie.

 • Rola diety przyszłej mamy

  Ciąża to niezwykły okres, kiedy Twoje ciało staje się sceną dla niesamowitego spektaklu, jakim jest powstanie nowego życia. W ciągu 40 tygodni maleńka komórka przeistacza się w małego człowieka

 • Wyzwania żywieniowe przyszłej mamy

  W Twoim ciele rozwija się teraz mały człowiek, zupełnie zależny od Ciebie i Twojego organizmu. To, jak się odżywiasz wpływa nie tylko na Twoje samopoczucie i kondycję, ale również warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

 • Ciążowe mity żywieniowe

  Zastanawiasz się czy obiegowe opinie dotyczące żywienia w czasie ciąży są słuszne? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, co jest prawdą, a co nie.

Książka kucharska

Książka kucharska przyszłej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie przyszłej mamy.

Sprawdź przepisy
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

1000 pierwszych dni życia to niezwykle ważny okres w życiu dziecka, to wtedy kształtują się np. preferencje smakowe i budują nawyki żywieniowe. Wprowadzanie nowych posiłków do menu maluszka powinno odbywać się nie wcześniej niż po ukończeniu przez nie 17. tygodnia
życia i nie później niż w 26. tygodniu.

Z naszą pomocą dowiesz się, dlaczego taka kolejność jest ważna oraz jak rozszerzać dietę krok po kroku, aby przejść od smaku pojedynczych warzyw do 5 różnorodnych i zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Dowiedz się więcej na temat prawidłowego żywienia niemowlęcia!