Ciaza_Hero

Artykuły i porady (Ciąża)

Spodziewasz się dziecka i wiesz, jak ważna dla jego prawidłowego rozwoju jest twoja odpowiednio zbilansowana dieta. Zastanawiasz się, co jeść w pierwszych tygodniach ciąży – szczególnie jeśli odczuwasz przykre dolegliwości. Chcesz wiedzieć, co jeść w ciąży, aby nie zaszkodzić maluchowi. Sprawdź, jak wygląda piramida żywieniowa w ciąży. Poznaj wskazówki ekspertów.

Artykuły i porady (Ciąża)

 • Wychowanie zdrowego smakosza

  Zastanawiasz się jakie będzie Twoje dziecko? Do kogo będzie podobne, po kim odziedziczy temperament? Z pewnością jednak najważniejszym Twoim życzeniem jest, żeby maluszek prawidłowo rozwijał się. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz przyczynić się do tego już teraz, ponieważ nasze nawyki żywieniowe kształtują się już w okresie życia płodowego.

 • Ciążowe zachcianki

  Nie możesz przestać myśleć o kiszonych ogórkach? Koniecznie, natychmiast musisz zjeść ptasie mleczko? Ciążowe zachcianki zdarzają się wielu przyszłym mamom. Mogą być uroczym objawem odmiennego stanu, ale czasem stają się zmorą utrudniając codzienne funkcjonowanie, a nawet burząc harmonię zbilansowanej diety, której teraz tak bardzo potrzebujesz Ty i Twoje dziecko.

 • Dieta w ciąży – jak odżywiać się w pierwszym trymestrze

  Już od poczęcia rozpoczyna się 1000 pierwszych dni życia dziecka. To wyjątkowy czas, w którym kształtują się nawyki żywieniowe. Masz wpływ na to, jakie wykształci twój maluszek – dlatego, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży zadbaj o prawidłowe odżywianie.

 • Rola diety przyszłej mamy

  Ciąża to niezwykły okres, kiedy Twoje ciało staje się sceną dla niesamowitego spektaklu, jakim jest powstanie nowego życia. W ciągu 40 tygodni maleńka komórka przeistacza się w małego człowieka

 • Wyzwania żywieniowe przyszłej mamy

  W Twoim ciele rozwija się teraz mały człowiek, zupełnie zależny od Ciebie i Twojego organizmu. To, jak się odżywiasz wpływa nie tylko na Twoje samopoczucie i kondycję, ale również warunkuje prawidłowy wzrost i rozwój Twojego dziecka.

 • Sposoby na poranne mdłości

  Określenie ciąży jako stanu błogosławionego wydaje się być zdecydowanie nietrafione, jeśli dotknęła Cię jedna z najczęstszych dolegliwości ciążowych – poranne nudności.

 • Wartościowe tłuszcze

  Twoja dieta w czasie ciąży ma ogromne znaczenie. Zapewnia dobrą kondycję Tobie i dostarcza cennych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Jednym z ważnych elementów dostarczanych poprzez dietę są wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Ich odpowiednia ilość w Twojej diecie wpływa pozytywnie na rozwój układu nerwowego oraz mózgu maluszka.

 • Dieta w ciąży a alergia

  Wiele alergiczek podczas ciąży zauważa zmniejszenie objawów, inne nie zauważają zmian, a niektóre borykają się z ich nasileniem. Dowiedziono już, że dzieci alergików są w grupie ryzyka alergii. Jeśli Twoja alergia ma podłoże pokarmowe, Twój maluch również może odczuwać jej skutki, co sprawi, że będzie bardziej narażony na jej wystąpienie w późniejszym życiu.

 • Rozwój dziecka w okresie ciąży

  Przez około 266 dni w Twoim ciele kształtuje się nowy organizm, który jeszcze będąc w łonie mamy nabywa nowych umiejętności niezbędnych już pierwszego dnia po porodzie.

 • Jak komponować dietę w trzecim trymestrze ciąży?

  Ciąża to początek 1000 pierwszych dni życia dziecka – wyjątkowego czasu, w którym poprzez prawidłowe żywienie masz realny wpływ na zdrowie dziecka teraz i w przyszłości. Około drugiego trymestru ciąży dziecko połyka wody płodowe, do których przenikają smaki produktów spożywanych przez mamę. Dzięki pierwszym doświadczeniom smakowym dziecko może kształtować swoje preferencje jeszcze przed narodzinami. Jadłospis przyszłej mamy ma zatem duże znaczenie w kształtowaniu zdrowia i rozwoju dziecka.

Książka kucharska

Książka kucharska przyszłej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie przyszłej mamy.

Sprawdź przepisy
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

1000 pierwszych dni życia to niezwykle ważny okres w życiu dziecka, to wtedy kształtują się np. preferencje smakowe i budują nawyki żywieniowe. Wprowadzanie nowych posiłków do menu maluszka powinno odbywać się nie wcześniej niż po ukończeniu przez nie 17. tygodnia
życia i nie później niż w 26. tygodniu.

Z naszą pomocą dowiesz się, dlaczego taka kolejność jest ważna oraz jak rozszerzać dietę krok po kroku, aby przejść od smaku pojedynczych warzyw do 5 różnorodnych i zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Dowiedz się więcej na temat prawidłowego żywienia niemowlęcia!