BoboVita-0-4-Miesiace.png

Artykuły i porady (0-4 miesiąca)

Okres 0-4 miesiące to dopiero początek rozwoju dziecka i twojego macierzyństwa. Nadal możesz mieć wiele wątpliwości związanych z karmieniem piersią czy opieką nad noworodkiem. Skorzystaj z porad ekspertów, by dowiedzieć się, jak wygląda rozwój noworodka i rozwój niemowlęcia w 4. miesiącu życia.

Artykuły i porady (0-4 miesiąca)

 • Karmienie piersią - dieta dla mamy

  Najważniejsze, aby Twoja dieta była urozmaicona i dostarczała wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

 • Karmienie piersią dobre dla mamy!

  Wiadomo, że mleko mamy daje dziecku same korzyści. Ale warto wiedzieć, że karmienie piersią przynosi wiele pożytku także mamie.

 • Wyzwania rozwojowe w okresie 0-4 miesięcy

  Twój Maluszek poznawał świat najpierw jako mały noworodek, zmęczony porodem i wyzwaniem, jakim jest przystosowanie się do otaczającego świata poza brzuszkiem Mamy.

 • By mleko mamy nie uczulało

  Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla maluchów z alergią lub zagrożonych alergią. Wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka- czyli niewprowadzanie dodatkowych, obok mleka mamy, pokarmów, znacznie obniża ryzyko wystąpienia alergii.

 • Karmienie piersią

  Karmienie piersią jest powszechnie uznawane za „złoty standard” w żywieniu niemowląt. Mleko matki dostarcza dziecku wartościowych substancji odżywczych, a jego skład zmienia się wraz z rozwojem malucha. Ponadto karmienie piersią niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych zarówno dla matki, jak i dla dziecka.

 • Wyzwania żywieniowe w okresie 0-4 miesięcy

  Twój maluszek niedawno pojawił się na świecie. Chcesz mu dać miłość, opiekę i ochronę. Dbasz o niego, jak o największy skarb na świecie. Swoją troskę o zdrowie maleństwa okazywałaś jeszcze przed jego narodzinami. Już w ciąży większą wagę przykładałaś do tego co jesz i jak często, zrezygnowałaś zapewne z wielu produktów, które nie są wskazane dla przyszłych mam.

 • Efektywne i bezstresowe karmienie niemowlaka

  Okres noworodkowy i wczesnoniemowlęcy to czas, kiedy dziecko pobiera pokarm wyłącznie za pośrednictwem ssania. Pozornie może się wydawać, że nie jest to czynność skomplikowana i oparta jest wyłącznie na reakcjach odruchowych. Nic bardziej mylnego.

 • Skoki rozwojowe dzieci – czym są i jak sobie z nimi radzić?

  Skoki rozwojowe dzieci choć na początku mogą budzić niepokój rodziców, z reguły jednak szybko przeradzają się w zachwyt. Po okresie marudzenia i wyraźnie gorszego nastroju, maluch zaczyna więcej widzieć, słyszeć, czuć, rozumieć. Nagle, niemal z dnia na dzień, wstępuje na kolejny poziom rozwoju.

Książka kucharska

Książka kucharska karmiącej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie młodej mamy.

Sprawdź przepisy
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

Zostałaś mamą! Przed tobą mnóstwo dni przepełnionych radością, ale też pełnych wyzwań, jakie przynosi zajmowanie się noworodkiem. Codzienna opieka nad maluszkiem może budzić mnóstwo obaw. To całkowicie normalne, bo chcesz maluchowi zapewnić wszystko to, co najlepsze. Według rekomendacji WHO przez pierwsze 6 miesięcy życia żywienie dziecka powinno opierać się na karmieniu piersią. Naturalny pokarm zawiera wiele cennych składników odżywczych, które wspierają prawidłowy rozwój niemowlęcia od urodzenia.

Warto poznać prawidłowe techniki karmienia – po to, aby niemowlę w okresie 0-4 miesiące uniknęło nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak kolki czy ulewania. Nie bez znaczenia jest także twoja dieta – od tego, co jesz, zależy, jakie składniki odżywcze otrzymuje maluch wraz z pobieranym od ciebie mlekiem. Opieka nad dzieckiem daje mnóstwo radości. Dzięki niej możesz obserwować, jak maluch rozwija się tydzień po tygodniu. Skorzystaj z porad ekspertów – dowiedz się, jak postępować z noworodkiem.