BoboVita-13-24-Miesiecy.png

Artykuły i porady (Po 1. roku)

Dieta 13-miesięcznego dziecka jest bardziej urozmaicona, jednak nadal nie może to być jadłospis typowy dla dorosłych. Musi uwzględniać szczególne potrzeby żywieniowe, ponieważ dziecko nadal intensywnie się rozwija. Dowiedz się, co podawać na śniadanie dla półtorarocznego dziecka, jak powinien wyglądać obiad i czy podwieczorek dla dziecka jest obowiązkowym punktem w jadłospisie malucha.

Artykuły i porady (Po 1. roku)

 • Kaprysy przy jedzeniu

  Kiedy dziecko zaczyna kaprysić, pora posiłku nie jest już tak przyjemna. Nie wpadaj w rozpacz! To normalne na tym etapie rozwoju dziecka – maluch uczy się niezależności.

 • Witamina D i wapń w diecie Juniora

  Witamina D i wapń to składniki, które odgrywają ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Wpływają na wzrost i budowę kości, które po 1. urodzinach wydłużają się i zwiększają swoją gęstość, a dziecko rośnie o około 10 cm rocznie. Witamina D jest także niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

 • Jakich składników odżywczych potrzebuje dziecko w wieku 13 – 24 miesiące?

  Dziecko po 1. roku życia wciąż ma specjalne potrzeby żywieniowe. Rośnie i intensywnie się rozwija, dlatego tak ważne jest dostarczenie mu pełnowartościowych posiłków.

 • Wyzwania żywieniowe w okresie 13-24 miesięcy

  Twoje dziecko nie jest już niemowlęciem – to mały człowiek, który robi pierwsze kroki na drodze do samodzielności. Pamiętaj, że żywienie małych dzieci ma wpływ na ich rozwój. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek przydatnych, w codziennym komponowaniu diety malucha.

 • Czego potrzebuje Twój maluch

  Twój maluszek jest aktywny i szybko rośnie. W porównaniu z Tobą, malec potrzebuje teraz dwa, a nawet trzy razy więcej kilokalorii na kilogram masy ciała. By zapewnić mu odpowiednią ilość energii i składników odżywczych, powinnaś podawać mu dziennie trzy niewielkie, dobrze zbilansowane posiłki: śniadanie, obiad i kolację, a dodatkowo, o regularnych porach, pożywne drugie śniadanie i podwieczorek.

 • Jakie wyzwania czekają rodziców podczas karmienia niesfornego dwulatka?

  Nadszedł czas na pełnoprawne uczestniczenie w posiłkach z dorosłymi.

 • Mleko i jego przetwory w diecie dziecka po 1. roku życia

  W pierwszym roku życia podstawą diety niemowlęcia było mleko mamy. Po 1. urodzinach w jadłospisie maluszka pojawia się coraz więcej nowych produktów. Chociaż dieta dziecka staje się coraz bardziej urozmaicona, to jej podstawę wciąż powinno stanowić mleko i jego przetwory.

 • Pomysły na śniadanie i podwieczorek dla dziecka

  Przygotowanie jadłospisu dla dziecka pomiędzy 13. a 24. miesiącem życia jest prawdziwym wyzwaniem dla rodziców. Ważne, by pamiętać, że junior nie jest „małym dorosłym”, a jego potrzeby żywieniowe znacznie różnią się od potrzeb dorosłych. Dowiedz się więcej o tym, jak przyrządzić śniadanie i podwieczorek dla dziecka.

 • Wyzwania rozwojowe w okresie 13-24 miesięcy

  Maszerującym krokiem Maluch wkracza w drugi rok życia. To bardzo wdzięczny okres, w którym umacnia się więź z opiekunem.

 • Poznaj potrzeby żywieniowe i jadłospis rocznego dziecka.

  Choć z miesiąca na miesiąc jadłospis małego dziecka uwzględnia coraz więcej produktów, wciąż powinny one odpowiadać na jego szczególne potrzeby żywieniowe. Młody organizm nadal intensywnie się rozwija i jest wyjątkowo wrażliwy. Okres po 1. urodzinach to również czas, kiedy maluch zdobywa kolejne umiejętności – stawia pierwsze kroki, uczy się mówić. Odpowiednio zbilansowana dieta na tym etapie to dla rodziców ważne zadanie. Jak jemu sprostać?

Książka kucharska

Książka kucharska karmiącej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie młodej mamy.

Sprawdź przepisy
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia. porady i produkty wysokiej jakości.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

Chociaż masz już za sobą pierwsze urodziny malucha, przed tobą stoją kolejne wyzwania związane z żywieniem pociechy. Posiłki dla rocznego dziecka – mimo że muszą dostarczać niezbędne składniki odżywcze – nieco różnią się od jadłospisu niemowląt.

Żywienie dziecka po pierwszym roku życia powinno być dostosowane do szczególnych potrzeb malucha. Maluch cały czas intensywnie się rozwija. Zdobywa nowe umiejętności, więc odpowiednio zbilansowana dieta odgrywa tutaj kluczową rolę. Posiłki dla rocznego dziecka powinny uwzględniać aktualne zapotrzebowanie energetyczne oraz dostarczać wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać przykładowy jadłospis półtorarocznego dziecka – także wtedy, gdy nadal karmisz piersią? Posiłki muszą być zróżnicowane – tak, by cały czas stymulować rozwój różnych zmysłów. Estetycznie podane, zachęcą malucha do ich spożywania.

Skorzystaj ze wskazówek ekspertów, aby żywienie dziecka po pierwszym roku życia nie miało przed tobą żadnych tajemnic.