Jestem tym co mi dajesz Mamo!

Bo maluch zasługuje na 100%!
Zwracasz uwagę na to, co je, bo wiesz, że żywienie ma istotny wpływ na rozwój maluszka, szczególnie podczas 1000 pierwszych dni życia.

Dlatego posiłki BoboVita to:

 • 100% warzyw z kontrolowanych upraw
 • 100% dziko żyjących ryb z oceanów
 • 100% mięsa bez pozostałości antybiotyków*

  *Zgodnie z limitami i zakazami określonymi w prawie.


Starannie dobieramy dostawców, z większością z nich współpracujemy od ponad 10 lat. Wszystko po to, abyś mogła mieć pewność, że podajesz dziecku, to co najlepsze.

Nasze warzywa
i owoce

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia.
Bezpieczne surowce

Jakość naszych surowców

Warzywa, owoce i zboża przeznaczone do posiłków dla dzieci pochodzą tylko z kontrolowanych pól i sadów.

 • Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają normy Unii Europejskiej.
 • Dokładnie badamy czy surowce spełniają rygorystyczne normy dla żywności dla niemowląt i małych dzieci pod względem pozostałości pestycydów, metali, azotanów i azotynów oraz innych zanieczyszczeń w ilościach szkodliwych dla dziecka.
 • Normy jakości i bezpieczeństwa wobec surowców używanych w posiłkach BoboVita są nawet 5000 razy bardziej restrykcyjne w porównaniu do warzyw ogólnodostępnych.*
 • Każda partia owoców, warzyw i zbóż dostarczana do naszej fabryki przechodzi nawet ponad 600 testów jakości.
Czy wiesz, że?
100% warzyw i zbóż oraz 90% owoców w naszych produktach pochodzi z krajów europejskich. Pozostałe 10% owoców to owoce tropikalne (np. mango, ananas, banany), które pochodzą z krajów o odpowiednim klimacie do ich uprawy.
Czym różnią się warzywa w posiłkach Bobovita od zwykłych warzyw? Czym różnią się warzywa w posiłkach Bobovita od zwykłych warzyw?
Czym różnią się owoce w posiłkach Bobovita od zwykłych owoców? Czym różnią się owoce w posiłkach Bobovita od zwykłych owoców?

*Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia normy wynikające z przepisów prawa europejskiego i krajowego, które są o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia.

Czy wiesz, że?
Normy wobec warzyw dla dzieci są nawet
500
bardziej surowe w porównaniu do zwykłych warzyw*? Dlatego tak ważne jest pochodzenie surowców, z których przygotowywane są posiłki dla najmłodszych.

*dotyczy norm dla pestycydów

Nasze mięso

Oprócz owoców i warzyw, bardzo ważnymi surowcami dla BoboVita są mięsa. Dokładamy wszelkich starań, aby w humanitarny sposób z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju pozyskiwać mięso o jak najwyższej jakości, zgodne ze standardami Nutricia. Wszystko to w trosce o szczególne potrzeby żywieniowe maluchów w ich pierwszych latach życia.
Bezpieczne surowce

Kontrolowane hodowle

 • Mięso pochodzi wyłącznie od zaufanych dostawców, którzy zostali zaaprobowani przez dział Rozwoju Jakości dostawców.
 • Wszystkie hodowle są kontrolowane. Jesteśmy w stanie prześledzić całą historię chowu, od momentu narodzin zwierząt.
 • W naszych hodowlach nie stosuje się hormonów, a mięso dostarczane do naszych fabryk jest wolne od antybiotyków (zgodnie z wymogami Unii Europejskiej).
 • Zanim mięso trafi do naszej fabryki, jest dokładnie badane pod względem pozostałości antybiotyków, wartości odżywczych oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Tylko mięso spełniające surowe wymagania Nutricia może być użyte w procesie produkcji posiłków BoboVita.
Czym różni się mięso w posiłkach Bobovita od zwykłego mięsa? Czym różni się mięso w posiłkach Bobovita od zwykłego mięsa?

Nasze ryby

Ryby dostarczają niezbędnego dla rozwoju białka. Pierwsze posiłki z rybą należy podawać w małych porcjach, nie częściej niż raz w tygodniu, obserwując reakcję dziecka. Z czasem można podawać je 1-2 razy w tygodniu. Wybierając ryby dla swojego dziecka, upewnij się, że to ryby odpowiedniej jakości.
Bezpieczne surowce

Certyfikowane połowy

 • Ryby pochodzą wyłącznie od zaufanych dostawców zaaprobowanych przez dział Rozwoju Jakości dostawców.
 • Ryby, które trafią do naszych słoiczków to wyłącznie ryby dzikie, nie używamy ryb hodowlanych. Wszystkie ryby są poławiane zgodnie z zasadami zrównoważonego rybołówstwa, które zapewnia ochronę naturalnych zasobów rybnych.
 • Zanim ryby trafią do naszej fabryki, są dokładnie badane pod względem zanieczyszczeń chemicznych (metali ciężkich, dioksyn a nawet radioaktywnośc), mikrobiologicznych oraz wartości odżywczych. Tylko ryby spełniające surowe wymagania Nutricia mogą być użyte w procesie produkcji posiłków BoboVita.
Czy wiesz, że?
Ryby naturalnie akumulują metale ciężkie i dioksyny z zanieczyszczonych wód. Zanieczyszczenie jest wyższe w przypadku zamkniętych mórz, dlatego nasze ryby pozyskujemy z otwartych akwenów takich jak Ocean Spokojny i Ocean Atlantycki.
Ocean
Czym różnią się ryby w posiłkach Bobovita od zwykłych ryby? Czym różnią się ryby w posiłkach Bobovita od zwykłych ryby?

Nasze zboża

Odpowiednie warunki podczas uprawy zbóż mają wpływ na ich jakość i bezpieczeństwo. Dlatego z uwagą wybieramy bezpieczne pola w rejonach o optymalnych warunkach klimatycznych.
100% naszego ryżu pochodzi wyłącznie z Europy.
W południowych krajach naszego kontynentu w pobliżu rzek istnieją doskonałe warunki do uprawy ryżu bezpiecznego dla najmłodszych - dostęp do czystej wody, niezbędnej do prawidłowego rozwoju rośliny, wysokie temperatury i mało opadów.
Jakość i bezpieczeńśtwo zbóż
Czym różnią się zboża w posiłkach Bobovita od zwykłych zbóż? Czym różnią się zboża w posiłkach Bobovita od zwykłych zbóż?

Sprawdź pochodzenie naszych surowców

Oprócz dbałości o wysoką jakość naszych surowców, dbamy również o to, aby zapewnić im jak najlepsze warunki naturalne do wzrostu i rozwoju.

Sprawdź pochodzenie naszych surowców

Oprócz dbałości o wysoką jakość naszych surowców, dbamy również o to, aby zapewnić im jak najlepsze warunki naturalne do wzrostu i rozwoju.

Warzywa BoboVita Belgia

Belgia

Warzywa BoboVita Polska

Polska

Warzywa BoboVita Węgry

Węgry

Warzywa BoboVita Włochy

Włochy

Owoce BoboVita Czechy

Czechy

Owoce BoboVita Ekwador

Ekwador

Owoce BoboVita Francja

Francja

Owoce BoboVita Hiszpania

Hiszpania

Owoce BoboVita Indie

Indie

Owoce BoboVita Polska

Polska

Owoce BoboVita Włochy

Włochy

Warzywa BoboVita Hiszpania

Hiszpania

Warzywa BoboVita Irlandia

Irlandia

Warzywa BoboVita Ocean Spokojny

Ocean Spokojny

Warzywa BoboVita Ocean Atlantycki

Ocean Atlantycki

Warzywa BoboVita Polska

Polska

Zboża Bobovita Austria

Austria

Zboża Bobovita Hiszpania

Hiszpania

Zboża Bobovita Niemcy

Niemcy

Zboża Bobovita Portugalia

Portugalia

Zboża Bobovita Włochy

Włochy

Zaufani dostawcy

Aby nasze słoiczki były bezpieczne dla zdrowia maluszków, nasze surowce muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymagania prawne oraz normy jakościowe NUTRICIA. Dlatego BoboVita z ogromną uwagą wybiera swoich dostawców surowców. Wybór i przystosowanie dostawcy do naszych wysokich wymagań zajmuje ok. 2 lata. Tyle czasu potrzebuje dostawca, aby nauczyć się uprawy w sposób zapewniający odpowiednią jakość dla niemowląt i małych dzieci.
Zaufany dostawca BoboVita

Pan Klaudiusz Matejka
dostawca warzyw od ponad 10 lat

Jak długo współpracuje Pan z BoboVita?

Wybór dostawców

By zostać dostawcą BoboVita i móc dostarczać surowce do posiłków dla dzieci trzeba spełnić szereg restrykcyjnych wymogów:

 • Gospodarstwa muszą zapewnić wyselekcjonowane pola i sady przeznaczone do uprawy naszych surowców, bezpieczne pod względem zanieczyszczeń chemicznych (np. metali).
 • Pola, sady i ogrody powinny znajdować się jak najbliżej naszych przetwórni, aby ograniczyć magazynowanie surowców i zachować świeżość składników do posiłków BoboVita.
 • Uprawy muszą być prowadzone w sposób kontrolowany i dedykowany od momentu siewu do zbioru.
 • Dojrzałe surowce muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa i jakości produktów dla niemowląt oraz małych dzieci.

Jak długo współpracuje Pan z BoboVita?

Wieloletnia współpraca

Wieloletnia współpraca

Zaufany dostawca to skarb, dlatego pielęgnujemy wieloletnią współpracę ze sprawdzonymi dostawcami. Większość z nich jest z nami dłużej niż 10 lat!

Nasi dostawcy są w pełni zaangażowani w ideę tworzenia posiłków dla niemowląt i małych dzieci, zgodnie z wymaganiami prawa i standardami NUTRICIA.

Dzięki temu w posiłkach BoboVita znajdziesz najwyższej jakości surowce, o które troszczymy się już od momentu zasiewu.

Kontrola jakości i rozwój

Kontrola jakości i rozwój

W trosce o jak najwyższą jakość dostarczanych surowców przez cały okres współpracy, nasi dostawcy są regularnie sprawdzani przez wykwalifikowanych Specjalistów z Działu Rozwoju i Jakości Dostawców.

Rocznie nasi specjaliści wykonują u dostawców ok. 100 audytów jakości i bezpieczeństwa żywności, podczas których sprawdzają ich standardy produkcyjne oraz zgodność z wymogami Nutricia, a także służą radą i wsparciem na każdym etapie wytwarzania surowców.

Czy wiesz, że?
Zaufany dostawca to skarb – dlatego pielęgnujemy wieloletnią współpracę.

Większość dostawców współpracuje z nami już ponad
Większość dostawców współpracuje z nami już 10 lat

Czy trudno jest wyhodować warzywa spełniające normy dla najmłodszych?

Jakich wymogów muszą przestrzegać dostawcy surowców dla niemowląt?

Rodzice pytają…

Jak długo dostarcza Pan warzywa dla BoboVita?

Jak uprawiane są marchewki? Czy używane są pestycydy?

Czy dostarczanie surowców do produktów dla dzieci to duża odpowiedzialność?

Co sprawia, że Pana pola są takie wyjątkowe?

Rodzice pytają ...

Jak długo dostarcza Pan warzywa dla BoboVita?

Pan Klaudiusz Matejka - nasz dostawca warzyw odpowiada:

Dostarczam warzywa od 1991 roku. Współpracę zaczął mój ojciec pod koniec lat 70. Cały czas produkujemy warzywa na potrzeby firmy - są to warzywa odpowiednie i dostosowane do odżywiania dzieci.

Rodzice pytają ...

Jak uprawiane są marchewki? Czy używane są pestycydy?

Pan Klaudiusz Matejka - nasz dostawca warzyw odpowiada:

Marchewkę uprawiamy w sposób możliwie najbardziej naturalny. Jest to robione tak, aby użyć jak najmniej nawozów sztucznych, jak najmniej pestycydów, ale jednocześnie żeby uzyskać w pełni wartościowy towar. Korzystamy z pestycydów w bardzo ograniczonych ilościach, a po zbiorze badamy każdą partię surowca na pozostałości pestycydów.

Rodzice pytają ...

Czy dostarczanie surowców do produktów dla dzieci to duża odpowiedzialność?

Pan Klaudiusz Matejka - nasz dostawca warzyw odpowiada:

Dostarczanie surowców dla tych najmniejszych naszych milusińskich to jest bardzo odpowiedzialne zadanie i traktujemy to tak jakbyśmy to robili dla naszych dzieci, z pełną troską o to, by dostały jak najlepszy produkt i taki, który na pewno jest dla nich zdrowy.

Rodzice pytają ...

Co sprawia, że Pana pola są takie wyjątkowe?

Pan Klaudiusz Matejka - nasz dostawca warzyw odpowiada:

Pola, na których uprawiamy marchewkę dla BoboVita są prowadzone w sposób szczególny. Zaczynamy od badań gleby. Chcemy wiedzieć, czego możemy się spodziewać i jakiej jakości możemy uzyskać produkt. Następnie dobieramy nasiona specjalnych odmian, które są wyselekcjonowane pod względami walorów smakowych, walorów kolorystycznych, a także walorów przede wszystkim odżywczych dla małych dzieci.

Kontrolowany proces produkcji

Nieustannie czuwamy nad procesem produkcji, aby w pełni kontrolować najwyższą jakość naszych produktów – od siewu nasion do gotowego posiłku dla najmłodszych.
Kontrolowany proces produkcji BoboVita
Krok 1
Krok 1

Świeże surowce są starannie myte. Wszystkie surowce przechodzą dokładną kontrolę zanim trafią do dalszego etapu procesu.

Krok 2
Krok 2

Warzywa są gotowane na parze, następnie w zależności od receptury rozdrabniane lub przecierane po czym trafiają do słoiczków.

Krok 3
Krok 3

Proces przygotowywania posiłków jest podobny do tradycyjnych metod stosowanych w domu. Przygotowane posiłki w słoiczkach są utrwalane termicznie w gorącej wodzie, dzięki czemu zachowują swoją długą trwałość.

Krok 4
Krok 4

Dzięki nadrukowanym na opakowaniu informacjom jesteśmy w stanie stwierdzić z jakiej partii pochodzi dany słoiczek, surowce i prześledzić cały proces ich produkcji.

Krok 5
Krok 5

Proces produkcji posiłków jest kontrolowany od przyjęcia surowca do fabryki aż do momentu gdy słoiczki trafiają na półki. Przeprowadzamy nawet do 100 testów jakości do każdej partii słoiczków!

Krok 1
Krok 1

Świeże surowce są starannie myte. Wszystkie surowce przechodzą dokładną kontrolę zanim trafią do dalszego etapu procesu.

Krok 2
Krok 2

Warzywa są gotowane na parze, następnie w zależności od receptury rozdrabniane lub przecierane po czym trafiają do słoiczków.

Krok 3
Krok 3

Proces przygotowywania posiłków jest podobny do tradycyjnych metod stosowanych w domu. Przygotowane posiłki w słoiczkach są utrwalane termicznie w gorącej wodzie, dzięki czemu zachowują swoją długą trwałość.

Krok 4
Krok 4

Dzięki nadrukowanym na opakowaniu informacjom jesteśmy w stanie stwierdzić z jakiej partii pochodzi dany słoiczek, surowce i prześledzić cały proces ich produkcji.

Krok 5
Krok 5

Proces produkcji posiłków jest kontrolowany od przyjęcia surowca do fabryki aż do momentu gdy słoiczki trafiają na półki. Przeprowadzamy nawet do 100 testów jakości do każdej partii słoiczków!

BoboVita Marchewka
Rygorystyczne normy

Spełnia rygorystyczne normy jakościowe dla najmłodszych

Bez konserwantów, wzmacniaczy i barwników

Bez konserwantów, wzmacniaczy smaku i barwników

Z warzywami gotowanymi na parze

Z warzywami gotowanymi na parze

Bez dodatku soli

Bez dodatku soli

Czy wiesz, że?
Posiłki w słoiczkach dla niemowląt i małych dzieci zachowują długi okres przydatności do spożycia dzięki utrwalaniu termicznemu w gorącej wodzie?
To proces podobny do wekowania przetworów w domu. Zgodnie z przepisami prawa posiłki przeznaczone dla najmłodszych nie zawierają żadnych konserwantów, barwników ani wzmacniaczy smaku!
Posiłki w słoiczkach są utrwalane termicznie w gorącej wodzie

Rodzice pytają…

Dlaczego obiadki i deserki mają taki długi termin przydatności do spożycia?

Czy do produktów BoboVita są dodawane konserwanty?

Czy podczas produkcji posiłków w słoiczkach może się coś dostać do środka?

Czy kontrolujecie gotowy produkt?

Rodzice pytają ...

Czy kontrolujecie gotowy produkt?

BoboVita odpowiada:

Oczywiście! W trakcie procesu produkcji bardzo szczegółowo badamy nasze produkty pod kątem bezpieczeństwa niemowląt i małych dzieci. Sprawdzamy również ich smak, konsystencję i wiele innych czynników, aby mieć pewność, że nasz posiłek w słoiczku jest w pełni bezpieczny i spełnia nasze surowe normy jakościowe.

Rodzice pytają ...

Dlaczego obiadki i deserki mają taki długi termin przydatności do spożycia?

BoboVita odpowiada:

Posiłki w słoiczkach dla niemowląt i małych dzieci zachowują długi okres przydatności do spożycia dzięki utrwalaniu termicznemu w gorącej wodzie.

Rodzice pytają ...

Czy do produktów BoboVita są dodawane konserwanty?

BoboVita odpowiada:

Zgodnie z przepisami prawa posiłki przeznaczone dla najmłodszych nie zawierają żadnych konserwantów, barwników ani wzmacniaczy smaku!

Rodzice pytają ...

Czy podczas produkcji posiłków w słoiczkach może się coś dostać do środka?

BoboVita odpowiada:

Posiłki wytwarzane są w linii zamkniętej, od momentu wprowadzenia surowców na linię, do zamknięcia słoiczka. Słoiczki, które otrzymujemy od producenta opakowań myjemy pod ciśnieniem, odwracamy do góry dnem i kontrolujemy przez specjalne urządzenie, czy są czyste i puste.
Następnie, w zamkniętej linii, napełniamy je produktem i natychmiast zamykamy nakrętką. Dzięki temu gwarantujemy bezpieczne produkty najwyższej jakości.

Organizm dziecka jest wyjątkowo wrażliwy
Organizm dziecka jest wyjątkowo wrażliwy przez cały okres 1000 pierwszych dni życia.

Dlatego tak ważne jest, aby kontynuować ochronę maluszka w tym szczególnym okresie poprzez odpowiednio zbilansowaną i bezpieczną dietę.

Posiłki BoboVita

Posiłki BoboVita są produkowane ze starannie wyselekcjonowanych i skontrolowanych składników i zawierają warzywa gotowane na parze, aby zapewnić Twojemu maluszkowi to, czego potrzebuje na danym etapie rozwoju:
Porcja zbóż i brokuły
 • Są odpowiednio zbilansowane a ich receptury powstały z myślą o rozwoju najmłodszych.
 • Konsystencja produktów jest dopasowana do wieku dziecka – od delikatnego przecieru do wieloskładnikowych posiłków z kawałkami, by kształtować umiejętność żucia i gryzienia.
 • Spełniają rygorystyczne normy jakościowe dla najmłodszych - zgodnie z przepisami prawa nie zawierają barwników, konserwantów i wzmacniaczy smaku.

Rodzice pytają…

Jakiego rodzaju tłuszczy dodajecie do posiłków?

Jaką mamy pewność, że produkty są bezpieczne dla dzieci?

Czy do posiłków BoboVita jest dodawana sól?

Jakimi wytycznymi kierujecie się komponując produkty i łącząc składniki?

Rodzice pytają ...

Jakiego rodzaju tłuszczów dodajecie do posiłków?

BoboVita odpowiada:

Wiemy, że rodzaj tłuszczu w diecie człowieka ma ogromny wpływ na zdrowie. Dlatego obiadki i zupki BoboVita zawierają zalecany przez specjalistów ds. żywienia olej rzepakowy, zwany „polską oliwą”, który jest źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Rodzice pytają ...

Jaką mamy pewność, że produkty są bezpieczne dla dzieci?

BoboVita odpowiada:

Warzywa i owoce to żywność, z którą niemowlę styka się jako pierwszą w procesie rozszerzania diety i która wpływa na kształtowanie nawyków żywieniowych w przyszłości. Dlatego składniki te muszą spełniać surowe wymagania jakościowe i poddawane są skrupulatnej kontroli na każdym etapie produkcji, tak by były bezpieczne dla wrażliwego organizmu malucha.

Rodzice pytają ...

Czy do posiłków BoboVita jest dodawana sól?

BoboVita odpowiada:

Wiedząc, że nadmiar soli ma niekorzystny wpływ na zdrowie i może wpływać negatywnie na rozwój preferencji smakowych dbamy o to, by zupki i obiadki dla niemowląt nie zawierały dodanej soli. Sól, w minimalnej ilości, jest obecna tylko w 3 obiadkach przeznaczonych dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

Rodzice pytają ...

Jakimi wytycznymi kierujecie się komponując produkty i łącząc składniki?

BoboVita odpowiada:

Nasi specjaliści ds. żywienia i rozwoju produktów systematycznie śledzą doniesienia naukowe i publikacje z całego świata dotyczące żywienia najmłodszych. Współpracujemy z wieloma ekspertami w obszarze m.in. pediatrii i żywienia oraz wspieramy badania naukowe. Dzięki tym działaniom mieliśmy możliwość poszerzyć wiedzę o stanie odżywienia i nawykach żywieniowych niemowląt i małych dzieci w Polsce.

Wskazanie wiekowe = Bezpieczna żywność dla najmłodszych

Czy wiesz, że?
Kupując żywność dla dzieci, należy zwracać uwagę na wskazanie wiekowe?
Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt (m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka – nie wystarczy sformułowanie lub grafika sugerująca, iż produkt jest dla dzieci), rodzice mogą być pewni, że spełnia określone normy bezpieczeństwa. Wartość odżywcza takich posiłków jest zgodna z wymaganiami prawa i dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci, a produkt jest ściśle kontrolowany pod kątem zawartości niebezpiecznych zanieczyszczeń żywności.

QuizPrzejrzyj nas na wylot

BoboVita marchewka - przejrzyj nas na wylot Marchewki na linii produkcyjnej
Ciekawi Cię co udało Ci się zapamiętać z naszej sekcji Jakość BoboVita?
Sprawdź się w naszym quizie

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.