BoboVita-25-36-Miesiecy.png

Artykuły i porady (Po 2. roku)

Dziecko w wieku 25-36 miesięcy jest już coraz bardziej samodzielne. Po intensywnym rozwoju motorycznym w tym okresie w znacznym stopniu rozwija się mowa dziecka. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, co potrafi dziecko w wieku 25-36 miesięcy? Sprawdź, jak opracować plan dnia dziecka i jak wspierać jego rozwój w każdym aspekcie.

Artykuły i porady (Po 2. roku)

 • Rola wapnia w diecie dzieci powyżej 3-go roku życia

  Dieta jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Wartościowe pożywienie powinno dostarczać niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin i składników mineralnych.

 • Rola wybranych witamin w diecie dziecka powyżej 3-go roku życia

  Okres zimowy i wczesnowiosenny to czas kiedy warto zabrać o odporność swoją i bliskich. Organizm najlepiej wzmocnić od wewnątrz, przy pomocy witamin i zbilansowanej diety.

 • Ach, ta niezależność

  Zachęcaj dziecko, by codziennie dokonywało wyborów. Dzięki temu będzie uczyło się niezależności i nauczy się decydować, co mu odpowiada i na co ma ochotę.

 • „Mamo, nie chcę warzyw!”

  Jest wiele sposobów, by zachęcić malucha do próbowania nowych warzyw. A najlepsza metoda – to przyzwyczajanie go do różnorodności warzywnych smaków od samego początku.

 • Nowe umiejętności dziecka podczas jedzenia

  Umiejętności w zakresie jedzenia, nabyte w ciągu pierwszych dwóch lat nadal są przez dziecko doskonalone, co bardzo wyraźnie odbija się w sposobie artykulacji.

 • Opóźniony rozwój mowy u dziecka – czym powinni niepokoić się rodzice

  W pierwszym roku życia dziecka rodzice są skupieni głównie na rozwoju motorycznym oraz na karmieniu pociechy. W drugim i trzecim roku życia ich uwaga jest skoncentrowana zazwyczaj na rozwoju umysłowym oraz językowym. Dziecko roczne zazwyczaj potrafi już wypowiedzieć kilka pojedynczych słów, natomiast od dziecka dwuletniego wymaga się co najmniej łączenia dwóch wyrazów w logiczną konstrukcję, jeśli nie pierwszych prostych zdań.

 • Wyzwania żywieniowe w okresie 25-36 miesięcy

  Bądź wzorem dla dziecka i sama dbaj o zdrową dietę. Zaufaj intuicji swojego dziecka, pozwól by samodzielnie odkrywało świat smaków i aromatów. Jeśli nawet niektóre zachcianki malucha wydadzą Ci się dziwne, pozwól mu eksperymentować i np. samodzielnie przyrządzać kanapki.

 • Kaprysy podczas jedzenia - tylko wybrzydzanie, czy już neofobia?

  Kiedy maluch po ukończeniu roczku uczy się niezależności może zacząć podkreślać swoją niezależność również podczas jedzenia posiłków. Otwartość niemowlęcia na nowe wyzwania kulinarne stopniowo mija i fizjologicznie rozpoczyna się faza kapryszenia. Jest to normalne w tym okresie życia dziecka.

 • Jedzenie a rozwój umiejętności motorycznych dziecka

  Jeśli pozwolisz dziecku, by samo jadło i pomagało Ci w przygotowaniu posiłków, będzie to służyć rozwojowi umiejętności motorycznych i dalszej nauce samodzielności malucha.

 • Pożywne przekąski

  Posiłki podawane na drugie śniadanie i podwieczorek odgrywają bardzo ważną rolę w diecie dziecka!

Książka kucharska

Książka kucharska karmiącej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie młodej mamy.

Sprawdź przepisy
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia. porady i produkty wysokiej jakości.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

Ukończenie przez dziecko 2. roku życia nie jest równoznaczne z końcem wyzwań żywieniowych i rozwojowych. Maluch nadal intensywnie się rozwija, a jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze stale rośnie. Dostarczą ich prawidłowo zbilansowane posiłki. Należy przy tym pamiętać, że właśnie w tym okresie maluchy lubią podkreślać swoją niezależność – głównie poprzez grymaszenie podczas jedzenia. Nie możesz jednak zmuszać dziecka do spożywania posiłków. Spraw, by pociecha sama sięgała po jedzenie i chętnie akceptowała nowe smaki. Pomoże to w kształtowaniu prawidłowych nawyków. Twoja pociecha już niebawem ukończy 36 miesięcy?

Jeśli chcesz mieć pewność, że żywienie dziecka wpisuje się w zasady zdrowego odżywiania, skorzystaj ze wskazówek ekspertów. Jednocześnie pozwól dziecku samodzielnie odkrywać bogactwo smaków. Pamiętaj przy tym, że w tym okresie maluch lubi naśladować osoby dorosłe. Wykorzystaj to i bądź dla niego wzorem do naśladowania.