BoboVita-Careline-Kontakt.png

Nasi Doradcy

Każda z nas od wielu lat doradza mamom takim jak Ty, rozwiewa ich wątpliwości, sprawia, że bycie mamą staje się łatwiejsze.

Poznaj naszych Doradców

Elżbieta.png

Ela

 

Właściwe rozszerzanie diety jest bardzo istotne dla kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych niemowląt i małych dzieci. Rodzice mają zazwyczaj wiele pytań związanych z tym procesem. Cieszę się, gdy mogę pomóc im uporządkować wiedzę i podpowiedzieć, jak prawidłowo skomponować jadłospis ich dziecka.

Dowiedz się więcejNapisz do mnie

Wasze pytania

Wasze pytania

Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się jego potrzeby żywieniowe i samo mleko przestaje mu wystarczać. Eksperci zalecają wprowadzanie posiłków uzupełniających nie wcześniej niż po 17. tygodniu życia i nie później niż w 26. tygodniu życia. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i każde rozwija się we własnym tempie, dlatego niektóre dzieci mogą być gotowe do rozszerzenia diety nieco wcześniej. Nie możesz jednak wprowadzać dodatkowych posiłków przed 17. tygodniem. Obserwuj oznaki gotowości dziecka do przyjęcia nowych pokarmów, kieruj się jego zachowaniem, porozmawiaj na ten temat z lekarzem lub pielęgniarką.

Absolutnie nie wolno podać takiego produktu. Uczulamy rodziców by sprawdzali wieczko – tylko wieczko wklęśnięte gwarantuje, że w słoiczku zachowana została próżnia, a produkt jest sterylny. Jeśli wieczko jest wypukłe, oznacza to że najprawdopodobniej doszło do utraty szczelności (np. poprzez uderzenie nakrętki w transporcie) i nie ma gwarancji, że produkt jest sterylny. Słoiczek po otwarciu można przechowywać w lodówce, nie dłużej niż 48 godzin. Najlepiej przełóż odpowiednią ilość produktu do miseczki i nakarm dziecko, a pozostałą w słoiczku część przechowuj w lodówce.

Twój maluch oswaja się z nowym smakiem, innym niż Twoje mleko. Aby mu to ułatwić, wprowadzaj zupkę stopniowo. Na początku spróbuj podać małą porcję nieznanego dziecku pokarmu w połączeniu z tym, który już zna i lubi, np. z mlekiem z piersi lub modyfikowanym. Mleko doskonale złagodzi smak produktu. Jeśli maluch nie przekona się za pierwszym razem, nie zmuszaj go. Po prostu ponów próbę za kilka dni. Niektóre dzieci potrzebują nawet kilku prób, ale warto je podejmować. Jeśli już teraz Twoje dziecko polubi smak warzyw, tym chętniej będzie je wybierało w przyszłości. Warzywa są niezbędnym składnikiem zbilansowanej diety człowieka.

Dołącz do klubu BoboVita

Chcesz wiedzieć jak krok po kroku wprowadzać maluszka w świat nowych smaków? Nie zwlekaj z rejestracją, bo czekają na Ciebie poniższe korzyści!

Konkursy prezent.png

Konkursy

Bierz udział w naszych konkursach i wygrywaj wspaniałe nagrody dla Ciebie i Twojej pociechy!

Dowiedz się więcej
Poradniki książka.png

Poradnik

Otrzymaj bezpłatny poradnik żywienia małego dziecka z unikalnym Planem 5 kroków urozmaicania diety!

Dowiedz się więcej
Newsletter.png

Newsletter

Zapisz się na cykliczny newsletter zawierający cenne wskazówki na temat żywienia i rozwoju Twojego dziecka.

Dowiedz się więcej