BoboVita-7-8-Miesiecy.png

Artykuły i porady (7-8 miesiąc)

7. i 8. miesiąc życia dziecka to okres, w którym większość maluchów ma za sobą pierwsze doświadczenia związane z rozszerzaniem diety. Nadal jednak sporo wyzwań żywieniowych przed nimi, dlatego też komponowanie menu dziecka po 7. miesiącu życia nadal pozostaje ważnym zadaniem każdego rodzica. Sprawdź, ile je 7-miesięczne dziecko i w jaki sposób komponować zdrowe posiłki.

Artykuły i porady (7-8 miesiąc)

 • Od kiedy burak dla niemowlaka - jak podać?

  Podawanie niemowlakowi warzyw i owoców o różnorodnych kolorach pozwala urozmaicić jego jadłospis, a także zaciekawić malucha nowymi pokarmami. Burak wyróżnia się intensywną, przykuwającą oczy barwą, a przy tym jest lekkostrawny i miękki po ugotowaniu. Bardzo dobrze sprawdza się jako składnik puree lub do jedzenia przez dziecko w kawałkach. Od którego miesiąca możemy podawać niemowlakowi buraka i w jakiej postaci warto przygotowywać to warzywo dla malucha w 1. roku życia? Sprawdź!

 • Jaka kaszka dla niemowlaka? Czyli co rodzic powinien wiedzieć o kaszach i kaszkach

  Kaszka jest produktem dobrze przystosowanym do wprowadzania artykułów zbożowych do diety niemowlaka. Stanowi lekkostrawny, a jednocześnie sycący pokarm o wysokiej wartości odżywczej. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę kaszek znacząco różniących się składem. Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jaka kaszka dla niemowlaka jest dobrym wyborem na początku rozszerzania jadłospisu, a jakie warto wybierać na późniejszych etapach?

 • Pokarmy, których należy unikać w diecie niemowlęcia i małego dziecka

  Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: wraz z rozwojem dziecka wzrasta ilość stałych pokarmów, które możesz mu podawać. Jednak mimo że jadłospis malucha staje się coraz bardziej urozmaicony, niektórych produktów wciąż lepiej unikać.

 • Różnorodność nadaje życiu smak

  Im więcej różnych warzyw i owoców dziecko pozna podczas rozszerzania diety, tym chętniej będzie jeść nowe dania w przyszłości – to prawda! Warto jednak pamiętać, że niemowlęta i małe dzieci intensywnie się rozwijają, a co za tym idzie – mają szczególne wymagania żywieniowe. Jak zatem urozmaicać ich menu z głową? Podpowiadamy.

 • Kolacja dla niemowlęcia – jak ją właściwie skomponować?

  Co podać niemowlęciu na ostatni posiłek w ciągu dnia? To jedno z wielu pytań, które zadają sobie rodzice, zanim maluszek pójdzie spać. Kolacja to równie ważny posiłek jak śniadanie czy obiad. Odpowiednio skomponowana dostarczy dziecku będzie wsparciem dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

 • Wapń w diecie dziecka – gdzie go szukać?

  Wapń to bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju kości i ząbków dziecka składnik mineralny. Powinnaś wiedzieć, w jakich produktach można go znaleźć, a których produktów unikać, by zadbać o rozwój kości Twojego malucha.

 • Czy to już czas na samodzielne jedzenie?

  W drugim półroczu życia Twoje dziecko ma za sobą pierwszy etap rozszerzania diety w tym doświadczenia dotyczące akceptacji nowych smaków. Przekonało się już, że zaspokajanie głodu niekoniecznie oznacza jedzenie z piersi mamy czy butelki ze smokiem. Maluszek opanował również do perfekcji umiejętność kierowania dłoni do jamy ustnej. Czas więc na samodzielne jedzenie!

 • Znaczenie żelaza w diecie niemowlęcia

  Narządy w organizmie dziecka, a zwłaszcza mózg, w pierwszych latach życia intensywnie się rozwijają i potrzebują bardzo dużo żelaza. Do 6. miesiąca życia niemowlę ma zapasy tego pierwiastka jeszcze z okresu życia płodowego, ale po pierwszym półroczu życia wyczerpują się one i żelazo musi być dostarczane wraz z pożywieniem.

 • Wyzwania żywieniowe w okresie 7-8 miesięcy

  Najprawdopodobniej Twoje dziecko zna już smaki warzyw i owoców, jadło także kaszki i zupki. Na tym etapie mogliście spróbować już nawet dań z mięsem, a może nawet rybą. Przed Wami kolejny etap rozszerzania diety.

 • Wyzwania rozwojowe w okresie 7-8 miesięcy

  Twoje dziecko staje się już coraz bardziej samodzielne. Sprawność jego rączek i nóżek bywa zaskakująca, a każdy dzień przynosi nowe umiejętności.

Książka kucharska

Książka kucharska karmiącej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie młodej mamy.

Sprawdź >>
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia. porady i produkty wysokiej jakości.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

Dziecko w wieku 7-8 miesięcy nadal pozostaje na etapie rozszerzania diety. Jego jadłospis jest jednak znacznie bogatszy, ponieważ uwzględnia wiele różnorodnych produktów spożywczych. Posiłki dla 7-miesięcznego dziecka mogą bazować już nie tylko na warzywach i owocach, ale również rybach, mięsie. Chcesz dowiedzieć się, jak powinno wyglądać żywienie 7-miesięcznego dziecka – zgodnie z zaleceniami specjalistów? Zastanawiasz się, jakich pokarmów należy bezwzględnie unikać, a jakie są niezbędne? Zaleca się korzystać ze schematu żywienia niemowląt, który ułatwia prawidłowe komponowanie diety malucha. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dziecko – wraz z posiłkami – otrzymuje wszystkie składniki odżywcze niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Pamiętaj! Im bardziej różnorodny będzie jadłospis w okresie rozszerzania diety, tym dziecko chętniej będzie spożywać pokarmy w przyszłości. Nawyki żywieniowe wypracowane we wczesnym dzieciństwie wpływają na preferencje żywieniowe w przyszłości.