BoboVita-7-8-Miesiecy.png

Artykuły i porady (7-8 miesiąc)

7. i 8. miesiąc życia dziecka to okres, w którym większość maluchów ma za sobą pierwsze doświadczenia związane z rozszerzaniem diety. Nadal jednak sporo wyzwań żywieniowych przed nimi, dlatego też komponowanie menu dziecka po 7. miesiącu życia nadal pozostaje ważnym zadaniem każdego rodzica. Sprawdź, ile je 7-miesięczne dziecko i w jaki sposób komponować zdrowe posiłki.

Artykuły i porady (7-8 miesiąc)

Książka kucharska

Książka kucharska karmiącej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie młodej mamy.

Sprawdź >>
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia. porady i produkty wysokiej jakości.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

Dziecko w wieku 7-8 miesięcy nadal pozostaje na etapie rozszerzania diety. Jego jadłospis jest jednak znacznie bogatszy, ponieważ uwzględnia wiele różnorodnych produktów spożywczych. Posiłki dla 7-miesięcznego dziecka mogą bazować już nie tylko na warzywach i owocach, ale również rybach, mięsie. Chcesz dowiedzieć się, jak powinno wyglądać żywienie 7-miesięcznego dziecka – zgodnie z zaleceniami specjalistów? Zastanawiasz się, jakich pokarmów należy bezwzględnie unikać, a jakie są niezbędne? Zaleca się korzystać ze schematu żywienia niemowląt, który ułatwia prawidłowe komponowanie diety malucha. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dziecko – wraz z posiłkami – otrzymuje wszystkie składniki odżywcze niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Pamiętaj! Im bardziej różnorodny będzie jadłospis w okresie rozszerzania diety, tym dziecko chętniej będzie spożywać pokarmy w przyszłości. Nawyki żywieniowe wypracowane we wczesnym dzieciństwie wpływają na preferencje żywieniowe w przyszłości.