BoboVita-7-8-Miesiecy.png

Artykuły i porady (7-8 miesiąc)

7. i 8. miesiąc życia dziecka to okres, w którym większość maluchów ma za sobą pierwsze doświadczenia związane z rozszerzaniem diety. Nadal jednak sporo wyzwań żywieniowych przed nimi, dlatego też komponowanie menu dziecka po 7. miesiącu życia nadal pozostaje ważnym zadaniem każdego rodzica. Sprawdź, ile je 7-miesięczne dziecko i w jaki sposób komponować zdrowe posiłki.

Artykuły i porady (7-8 miesiąc)

  • Pokarmy, których należy unikać w diecie niemowlęcia i małego dziecka

    Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: wraz z rozwojem dziecka wzrasta ilość stałych pokarmów, które możesz mu podawać. Jednak mimo że jadłospis malucha staje się coraz bardziej urozmaicony, niektórych produktów wciąż lepiej unikać.

  • Różnorodność nadaje życiu smak

    Im więcej różnych warzyw i owoców dziecko pozna podczas rozszerzania diety, tym chętniej będzie jeść nowe dania w przyszłości – to prawda! Warto jednak pamiętać, że niemowlęta i małe dzieci intensywnie się rozwijają, a co za tym idzie – mają szczególne wymagania żywieniowe. Jak zatem urozmaicać ich menu z głową? Podpowiadamy.

  • Kolacja dla niemowlęcia – jak ją właściwie skomponować?

    Co podać niemowlęciu na ostatni posiłek w ciągu dnia? To jedno z wielu pytań, które zadają sobie rodzice, zanim maluszek pójdzie spać. Kolacja to równie ważny posiłek jak śniadanie czy obiad. Odpowiednio skomponowana dostarczy dziecku będzie wsparciem dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

  • Wapń w diecie dziecka – gdzie go szukać?

    Wapń to bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju kości i ząbków dziecka składnik mineralny. Powinnaś wiedzieć, w jakich produktach można go znaleźć, a których produktów unikać, by zadbać o rozwój kości Twojego malucha.

  • Czy to już czas na samodzielne jedzenie?

    W drugim półroczu życia Twoje dziecko ma za sobą pierwszy etap rozszerzania diety w tym doświadczenia dotyczące akceptacji nowych smaków. Przekonało się już, że zaspokajanie głodu niekoniecznie oznacza jedzenie z piersi mamy czy butelki ze smokiem. Maluszek opanował również do perfekcji umiejętność kierowania dłoni do jamy ustnej. Czas więc na samodzielne jedzenie!

  • Znaczenie żelaza w diecie niemowlęcia

    Narządy w organizmie dziecka, a zwłaszcza mózg, w pierwszych latach życia intensywnie się rozwijają i potrzebują bardzo dużo żelaza. Do 6. miesiąca życia niemowlę ma zapasy tego pierwiastka jeszcze z okresu życia płodowego, ale po pierwszym półroczu życia wyczerpują się one i żelazo musi być dostarczane wraz z pożywieniem.

  • Wyzwania żywieniowe w okresie 7-8 miesięcy

    Najprawdopodobniej Twoje dziecko zna już smaki warzyw i owoców, jadło także kaszki i zupki. Na tym etapie mogliście spróbować już nawet dań z mięsem, a może nawet rybą. Przed Wami kolejny etap rozszerzania diety.

  • Wyzwania rozwojowe w okresie 7-8 miesięcy

    Twoje dziecko staje się już coraz bardziej samodzielne. Sprawność jego rączek i nóżek bywa zaskakująca, a każdy dzień przynosi nowe umiejętności.

  • Jak powinna wyglądać dieta 7-miesięcznego niemowlaka?

    Kiedy niemowlę rozpocznie rozszerzanie diety, może delektować się smakiem pierwszych warzyw, owoców i kaszek. W kolejnym miesiącu nadchodzi czas, aby jego jadłospis stał się jeszcze bardziej urozmaicony i bogatszy o nowe konsystencje. Przed rodzicami kolejny etap rozszerzania diety malucha – czy wiesz, na jakie produkty jest gotowe 7-miesięczne niemowlę?[1]

  • Kaszki w diecie dziecka

    Produkty zbożowe są ważnym elementem codziennego jadłospisu – najpierw niemowlęcia, a później małego dziecka i osoby dorosłej. Kaszki to idealny sposób na zapoznanie maluszka ze smakiem pierwszych zbożowych posiłków. Świetnie sprawdzą się m.in. na śniadanie, a przyzwyczajenie dziecka do regularnego jedzenia śniadań jest ważnym elementem nauki prawidłowych nawyków żywieniowych.

Książka kucharska

Książka kucharska karmiącej mamy

Sprawdź, jakie składniki odżywcze i witaminy są ważne w diecie młodej mamy.

Sprawdź >>
Zboza-Czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że...

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia. porady i produkty wysokiej jakości.

Sprawdź nas!

Zapytaj doradcę BoboVita

Masz pytania dotyczące żywienia i rozwoju Twojego dziecka lub produktów BoboVita? Porozmawiaj z naszymi doradcami.

Zapytaj doradcę BoboVita

Rozszerzanie diety dziecka

Dziecko w wieku 7-8 miesięcy nadal pozostaje na etapie rozszerzania diety. Jego jadłospis jest jednak znacznie bogatszy, ponieważ uwzględnia wiele różnorodnych produktów spożywczych. Posiłki dla 7-miesięcznego dziecka mogą bazować już nie tylko na warzywach i owocach, ale również rybach, mięsie. Chcesz dowiedzieć się, jak powinno wyglądać żywienie 7-miesięcznego dziecka – zgodnie z zaleceniami specjalistów? Zastanawiasz się, jakich pokarmów należy bezwzględnie unikać, a jakie są niezbędne? Zaleca się korzystać ze schematu żywienia niemowląt, który ułatwia prawidłowe komponowanie diety malucha. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dziecko – wraz z posiłkami – otrzymuje wszystkie składniki odżywcze niezbędne do jego prawidłowego rozwoju. Pamiętaj! Im bardziej różnorodny będzie jadłospis w okresie rozszerzania diety, tym dziecko chętniej będzie spożywać pokarmy w przyszłości. Nawyki żywieniowe wypracowane we wczesnym dzieciństwie wpływają na preferencje żywieniowe w przyszłości.