BoboVita-Jakosc-Naszych-Zboz.png

Jakość naszych zbóż

Jak dbamy o jakość naszych zbóż?

Aby uzyskać wysokiej jakości produkt, dbamy o każdy etap jego produkcji. Zaczynamy od wyboru dostawcy – jego przystosowanie się do naszych wysokich wymagań zajmuje nawet 2 lata.

jakosc-naszych-zboz.png

Kontrolujemy cały proces uprawy, od wysiewu aż po żniwa. Zanim zboża do nas trafią, sprawdzamy warunki ich przechowywania, przemiału oraz transportu, by następnie przygotować z nich kaszki. Wszystko po to, żeby spełniać wyjątkowo rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa.

Wiemy, że okres 1000 pierwszych dni życia jest wyjątkowo ważny. To czas, gdy organizm małego dziecka intensywnie się rozwija i ma szczególne potrzeby żywieniowe. Najmłodszym konsumentom dajemy to, co najlepsze – odpowiedniej jakości kaszki BoboVita w wielu pysznych smakach.

W przypadku zbóż kluczowe znaczenie dla jakości i bezpieczeństwa ma miejsce ich uprawy.

Najlepsze zboża do produktów dla niemowląt i małych dzieci rosną w klimacie, gdzie jest optymalna dla ich wzrostu temperatura, nasłonecznienie i poziom wilgotności. W zbyt wilgotnym i mało nasłonecznionym klimacie zboża mogą być atakowane przez pleśnie, przez co mogą zawierać toksyczne mykotoksyny. Właśnie dlatego większość naszych zbóż rośnie w Europie Południowej: Portugalii, Hiszpanii, Francji i we Włoszech.

Dodatkowo kluczowe jest zapewnienie, że gleba, na której są zboża uprawiane, jest bezpieczna pod kątem zawartości metali (głównie kadmu i arsenu), ponieważ zboża naturalnie je kumulują. Rolnicy muszą kontrolować glebę, by zapewnić, że jest bezpieczna pod względem obecności w niej pozostałości metali.

bbv-1223-04

Niemowlęta i małe dzieci są znacznie bardziej narażone na zanieczyszczenia obecne w żywności w przeliczeniu na kilogram masy ciała.

Dlatego żywność dla niemowląt i małych dzieci musi spełniać bardziej restrykcyjne normy niż żywność dla dorosłych.

Jest to ściśle określone w prawie polskim i Unii Europejskiej.

Wskazania wiekowe = Bezpieczna żywność dla najmłodszych

wskazania wiekowe.png

Czy wiesz że...

Kupując żywność dla dzieci, należy zwracać uwagę na wskazanie wiekowe. Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt (m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka – nie wystarczy sformułowanie lub grafika sugerująca, iż produkt jest dla dzieci), rodzice mogą być pewni, że spełnia określone normy bezpieczeństwa. Wartość odżywcza takich posiłków jest zgodna z wymaganiami prawa i dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci, a produkt jest ściśle kontrolowany pod kątem zawartości niebezpiecznych zanieczyszczeń żywności.

Porównanie regulacji norm dla żywności dla dzieci i zwykłej żywności (dla dorosłych).

Przykład wymagań prawnych dla ryżu pod kątem zanieczyszczeń żywności:

1000-1-dni.png

1000x bardziej restrykcyjne

  • Zwykły ryż: Max. 10 mg/kg
  • Ryż BoboVita: Max. 0.01 mg/kg

Ponadto standardy Nutricia dla bezpieczeństwa żywności są bardziej restrykcyjne niż legislacje prawne Unii Europejskiej.

czy wiesz ze (1).png

Czy wiesz, że...

W połowie września rozpoczynamy zbiory ryżu na naszych hiszpańskich i portugalskich polach. Na jednym polu ryżowym może współistnieć ponad 100 gatunków fauny! Nawodnienie pól sprzyja obecności ryb i skorupiaków, które są pokarmem dla ptaków wędrownych.

100% zbóż pochodzi z Europy

Zboża uprawiane są na wyselekcjonowanych polach, w rejonach o optymalnych warunkach klimatycznych.

czy wiesz ze zboza.png

Czy wiesz że...

Zboża rosną na wyselekcjonowanych polach. Są kontrolowane od siewu, przez zbiór i przechowywanie, aż do dostawy do naszej fabryki.

Nasi dostawcy zbóż są regularnie sprawdzani przez specjalistów ds. jakości.

Proces produkcji kaszek BoboVita

Proces produkcji kaszek BoboVita.png

W trosce o jakość i bezpieczeństwo produktów zbożowych dla najmłodszych dokładnie kontrolujemy cały łańcuch dostawy surowca - od gospodarstwa rolnego aż po gotowy produkt.

Nadzór nad produkcją rozpoczyna się już na etapie selekcji optymalnego regionu, podczas której wybiera się pola specjalnie przeznaczone pod uprawy zbóż dla najmłodszych. Istotne jest budowanie silnych i bazujących na zaufaniu relacji z dostawcami, a kluczowa – kontrola. Nasi eksperci prowadzą regularne audyty dostawców, pól i magazynów, wdrażają dobre praktyki produkcyjne i kontrolują przetwórców pod kątem wymagań dotyczących żywności dla niemowląt i małych dzieci. W trakcie upraw dostawców obowiązują jasne wytyczne co do zakazanych środków ochrony roślin.

Etapy produkcji kaszek BoboVita

etap-1.png

Dedykowane pola uprawy zbóż BoboVita

etap-2.png

Szczegółowe kontrole dostawców

etap-3.png

Przechowywanie w odpowiednich warunkach

czy wiesz ze (2).png

Zboża z pełnego przemiału uważa się za bardzo wartościowe, ponieważ zawierają cenne składniki odżywcze. Dostarczają też dziecku energii, potrzebnej do odkrywania świata!

poznaj BoboVita porcja zboz.png

Poznaj BoboVita PORCJA ZBÓŻ

Delikatne zbożowe posiłki bez dodatku cukru. To, co dobre dla Maluszka. Mniam!

Dowiedz się więcej

Dołącz do Klubu BoboVita!

Chcesz wiedzieć jak krok po kroku wprowadzać maluszka w świat nowych smaków? Nie zwlekaj z rejestracją, bo czekają na Ciebie poniższe korzyści!

Konkursy prezent.png

Konkursy

Bierz udział w naszych konkursach i wygrywaj wspaniałe nagrody dla Ciebie i Twojej pociechy!

Dowiedz się więcej
Poradniki książka.png

Poradnik

Otrzymaj bezpłatny poradnik żywienia małego dziecka z unikalnym Planem 5 kroków urozmaicania diety!

Dowiedz się więcej
Newsletter.png

Newsletter

Zapisz się na cykliczny newsletter zawierający cenne wskazówki na temat żywienia i rozwoju Twojego dziecka.

Dowiedz się więcej