Karmienie piersią dobre dla mamy!

1 min
Mama karmi dziecko piersia

Wiadomo, że mleko mamy daje dziecku same korzyści. Ale warto wiedzieć, że karmienie piersią przynosi wiele pożytku także mamie.

  Mama karmi dziecko piersia
  Mama karmi dziecko piersia

  Karmienie piersią pomaga przede wszystkim w wytworzeniu niepowtarzalnej więzi między Tobą a maluszkiem. Pora karmienia to wyjątkowy czas, kiedy jesteście tak blisko. Wytwarzana podczas karmienia prolaktyna nastraja Cię łagodnie, sprawiając że jesteś spokojniejsza, cierpliwsza i czuła.

  Tuż po porodzie karmienie piersią wpływa korzystnie na proces obkurczania się macicy. Zapobiega to zarówno utracie krwi, jak i prawdopodobieństwu wystąpienia infekcji.

  Liczne badania wskazują także, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko nowotworów piersi i jajników, a zatem ma działanie profilaktyczne.

  Nie bez znaczenia jest także aspekt ekonomiczny. Karmienie piersią nic nie kosztuje! Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na drobne przyjemności, które poprawią Ci humor i samopoczucie. Oprócz pieniędzy oszczędzasz czas, który zamiast na przygotowywanie mleka możesz przeznaczyć np. na relaksującą kąpiel.

  Na koniec dobra wiadomość dla wszystkich mam dbających o linię. Naturalne karmienie pozwala szybciej powrócić do sylwetki sprzed porodu!

  Oceń ten artykuł: