Karmienie piersią

4 5

Przy karmieniu piersią powszechnie dziś stosowaną metodą jest ''karmienie na życzenie''. Dziecko je tyle, ile ma ochotę i wtedy, kiedy chce i najczęściej sygnalizuje to płaczem.

Podczas karmienia wybierz taką pozycję siedzącą lub leżącą, by było wygodnie Tobie i dziecku, np. usiądź wygodnie w fotelu, przystaw dziecko do piersi, a pod jego główkę podłóż miękką poduszkę.

Przy ssaniu, jak i podczas płaczu, dziecko połyka powietrze. Dlatego po każdym karmieniu unieś dziecko pionowo lub połóż jego główkę na swoim ramieniu i delikatnym masażem lub oklepywaniem plecków spowoduj odbicie. Często odbiciu towarzyszy ulanie się niewielkiej ilości pokarmu. Położenie pieluszki na ramieniu ochroni Twoje ubranie.

mama karmiąca dziecko piersią

Gdy nie możesz karmić piersią

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia od pierwszych chwil życia. Zdarza się jednak, że, z bardzo różnych powodów, na przykład zdrowotnych, karmienie piersią nie jest możliwe. Czasami zachowanie ciągłości karmienia bywa też trudne, kiedy mama wraca do pracy.

Jeśli to także Twoja sytuacja - nie przejmuj się. Nie jesteś jedyną mamą, która musi sobie z tym poradzić. Poszukaj najlepszego rozwiązania z pomocą specjalistów.

Pamiętaj! O zmianę sposobu karmienia zapytaj lekarza pediatrę, który doradzi rodzaj mleka odpowiedni dla Twojego dziecka, w zależności od jego wieku i  potrzeb organizmu.

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość

Nasze produkty

Odkryj ile uwagi i serca włożyliśmy w nasze produkty, by jak najlepiej odpowiadały potrzebom Twojego dziecka.

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.