1000 pierwszych dni życia Twojego maluszka to czas, w którym jego wrażliwy organizm jest najbardziej narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. To okres, w którym powinnaś szczególnie zwracać uwagę na jakość podawanych mu posiłków.

Wybierz dział

Jakość naszych owoców

W żywieniu niemowląt i małych dzieci nie ma miejsca na przypadek. Dbamy o całą drogę powstania posiłków BoboVita – od ziarenka, z którego wyrośnie owoc, po transport aż do gotowego słoiczka.
 • Starannie wybieramy dostawców, wiemy dokładnie gdzie rosną nasze owoce i jakie metody uprawy stosują nasi dostawcy. Większość z nich jest z nami już ponad 10 lat!
 • Każda partia owoców BoboVita przechodzi nawet ponad 600 testów jakości.
 • Normy dla naszych owoców są nawet do 3000 razy bardziej surowe* w porównaniu z owocami dla dorosłych.

Wszystko po to, aby zamknąć w słoiczkach tylko to co najlepsze dla niemowląt i małych dzieci.

* Dotyczy norm dla pestycydów. Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia specjalne normy jakościowe, wynikające z przepisów prawa europejskiego i krajowego. Normy te są o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia

Jakość naszych owoców

Jakość i bezpieczeństwo naszych surowców zaczyna się już na polu.

Cytat

"Mamy świadomość pracy z produktem, którego odbiorcą będą mali klienci. I świadomość tego zobowiązuje do zachowania najwyższych standardów utrzymania jakości w naszym gospodarstwie. Troszczymy się o jabłka przez cały rok.

Jabłka zbiera się tylko i wyłącznie ręcznie. Są różnego rodzaju urządzenia ułatwiające zbiór, ale człowieka nie da rady zastąpić na etapie zbioru. Jabłka muszą być bardzo delikatnie urwane ruchem obrotowym. Przede wszystkim dlatego, żeby nie nastąpiło uszkodzenie przy ogonku. Również obicia owoców są niewskazane w przypadku procesu przechowalniczego.

Normy dla żywności dla małych dzieci są wielokrotnie bardziej restrykcyjne niż dla tradycyjnych produktów spotykanych w sklepach. Analizy, którym podlegają nasze jabłka, to są analizy pozostałości pestycydów na poziomie 10 ppb, czyli 10 mikrogramów, są to śladowe ilości, które są dopuszczone do żywności dla małych dzieci i niemowląt.” *

Mateusz Gramza
dostawca owoców od ponad 10 lat
Czy wiesz, że?
Nasze pola i sady są oddalone od potencjalnych źródeł zanieczyszczeń, jak na przykład ośrodki przemysłowe lub drogi o dużym natężeniu ruchu.Każda partia owoców jest dokładnie kontrolowana zanim trafi do naszych fabryk – sprawdzamy nawet ponad 600 parametrów jakościowych, między innymi :

 • Pozostałości pestycydów
 • Parametry mikrobiologiczne
 • Zawartość mykotoksyn
 • Obecność ciał obcych

Pamiętajmy, że do 3. roku życia dziecka, czyli w ciągu 1000 pierwszych dni życia, narządy i układy w młodym organizmie wciąż się rozwijają i wrażliwe są na szkodliwe substancje dostarczane między innymi wraz z żywnością.

Owoce ogólnodostępne w sklepach, czy na targach są odpowiednie dla osób dorosłych, nie są jednak najlepszym wyborem dla niemowląt. Organizmy takich maluszków są narażone na oddziaływanie substancji potencjalnie szkodliwych znajdujących się w żywności ogólnie dostępnej.

Dla przykładu kupione w sklepie jabłko może zawierać pozostałości pestycydów czy metali w ilości zbyt wysokiej dla delikatnego organizmu niemowlęcia. Właśnie dlatego niemowlęta i małe dzieci do 3.roku życia powinny spożywać żywność kontrolowaną, spełniającą ich szczególne wymagania.

Najczęściej nie mamy możliwości, by sprawdzić pochodzenie kupowanych produktów, a rodzic nie jest w stanie sam ocenić, czy jabłko ze sklepu jest bezpieczne dla tak małego i delikatnego dziecka. Niestety nie może tego ocenić za pomocą zmysłów, ponieważ ani ładny wygląd, ani zapach, ani nawet smak nie świadczą o tym, że owoc nie zawiera pozostałości środków ochrony roślin lub innych zanieczyszczeń na zbyt wysokich poziomach dla organizmu niemowlęcia czy małego dziecka.

Czy wiesz, że?
Każda partia owoców
BoboVita przechodzi
nawet ponad
600
testów jakości.

Czy wiesz, że?
Limity zanieczyszczeń
są nawet do
3000x
bardziej restrykcyjne niż dla
ogólnodostępnej żywności *

golden delicious

Aby mieć pewność, że owoce będą bezpieczne dla niemowlęcia i dziecka do 3. roku życia, warto zaufać producentom żywności dla najmłodszych. Są oni prawnie zobowiązani do przestrzegania restrykcyjnych norm narzuconych przez polskie i europejskie prawo.

* Dotyczy norm dla pestycydów. Żywność dla niemowląt i małych dzieci spełnia specjalne normy jakościowe, wynikające z przepisów prawa europejskiego i krajowego. Normy te są o wiele bardziej restrykcyjne w porównaniu z żywnością ogólnego przeznaczenia

Na producentach spoczywa ogromna odpowiedzialność, dlatego owoce przeznaczone dla maluchów muszą spełniać nawet kilka tysięcy bardziej restrykcyjne normy niż owoce ogólnego przeznaczenia, a każda ich partia może przechodzić nawet kilkaset testów jakości pod kątem zanieczyszczeń żywności. To daje pewność i gwarancję jakości produktu, której rodzice poszukują.

Czy wiesz, że?
Wszystkie nasze produkty owocowe spełniają rygorystyczne normy jakościowe dla najmłodszych, zgodnie z przepisami prawa nie zawierają konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Cechują się delikatną konsystencją i odpowiednio zbilansowanym składem – z myślą o najmłodszych!

Różnorodność owoców
w posiłkach BoboVita

W posiłkach BoboVita znajdziesz wiele różnorodnych i naturalnie pysznych owoców!

 • Te dobrze znane i kochane przez wszystkich: jabłka, truskawki, morele, śliwki czy gruszki.
 • Pyszne i egzotyczne takie jak: mango, banany, pomarańcze czy kiwi.
 • A także smakowite jagody, maliny czy czarna i czerwona porzeczka
 • i wiele, wiele innych.
Różnorodność owoców w posiłkach BoboVita

Pochodzenie naszych owoców

Sprawdź skąd pochodzą owoce używane do przygotowania pysznych owoców i deserków BoboVita.

Owocowy kalendarz

Sprawdź skąd pochodzą owoce używane do przygotowania pysznych owoców i deserków BoboVita.

 • owoc


  Czy wiesz, że banany nie są owocami sezonowymi?
  Można je zbierać cały rok!

  Nasze banany rosną na plantacjach w Ekwadorze i Gwatemali.

 • owoc


  W lutym w naszych sadach nadchodzi czas przygotowań do nowego sezonu.

  Jedną z praktyk jaką wykonują w tym czasie nasi sadownicy jest przycinanie gałęzi drzew, które nadaje odpowiedni kształt, usuwa nieużyteczne części roślin i pomaga utrzymać drzewo w dobrym zdrowiu.

 • owoc


  W marcu w naszych włoskich i hiszpańskich sadach zaczynają kwitnąć morele i brzoskwinie.

  Marzec jest jednak trudnym miesiącem dla sadowników - pojawiające się jeszcze mrozy mogą zniszczyć kwiaty i obniżyć zbiory.

 • owoc


  W kwietniu dojrzewają w pełni nasze cytryny! 

  Te używane w naszych deserach i posiłkach pochodzą z Sycylii i są zbierane od grudnia do czerwca. 

 • owoc

  Maj, to czas zbioru naszych owoców mango w Indiach. Podczas zbiorów mango nie są jeszcze w pełni dojrzałe, aby nie uszkodzić ich miękkiego miąższu, dlatego po zerwaniu spędzają około 5 dni w specjalnej komorze dojrzewania, gdzie osiągają pełną miękkość i doskonały smak!

  Także w maju, a dokładniej pod jego koniec zaczyna się czas zbioru naszych pysznych truskawek. W Polsce sezon jest krótki, ale właśnie wtedy nasze truskawki są naturalnie słodkie i najsmaczniejsze. 

 • owoc

  Czerwiec to czas zbioru naszych moreli,
  a kilka tygodni później także brzoskwiń.

  Te owoce uprawiamy starannie we Włoszech.

 • owoc

  W lipcu nadchodzi czas zbioru jagód.
  Są to nasze jedyne dzikie owoce, rosnące naturalnie w lasach.

 • owoc

  Właśnie w sierpniu zbieramy nasze śliwki. Po zbiorach będą suszone gorącym powietrzem. Aby otrzymać wysokiej jakości suszone śliwki bardzo ważna jest ich odmiana. My używamy śliwek odmiany Stanley i d'Ente.

  Koniec sierpnia to początek sezonu na nasze gruszki. Pierwsza odmiana gotowa do zbioru, to pyszne i słodkie gruszki Williamsa. Gruszki do naszych deserków pochodzą z Włoch i Francji.

 • owoc

  Wrzesień, to czas na zbiór jabłek!
  Nasze jabłka pochodzą z Włoch, Czech i Polski.

  Korzystamy głównie z odmiany Golden Delicious, ze względu na jej delikatny, dobrze zbalansowany słodko-kwaśny smak, odpowiedni dla wrażliwych kubków smakowych maluszków! 

 • owoc


  W październiku jest czas na zbiór naszych pysznych winogron, które pochodzą z Włoch.

 • owoc


  Listopad to czas zbiorów owoców kiwi na naszych włoskich plantacjach.

  Kiwi nie rosną na drzewach, ale na zdrewniałych pnączach. Pnącza owijają się wokół podpór, a ich owoce zwisają w dół na długich szypułkach. 

 • owoc


  W grudniu nasi rolnicy rozpoczynają zbiór pomarańczy i mandarynek dojrzewających w sadach południowej Hiszpanii oraz Sycylii.

Owoce z myślą
o przyszłości maluszków

Owoce i deserki BoboVita powstają wyłącznie z wartościowych składników, które najchętniej dawałabyś swojemu dziecku. W ich skład wchodzą owoce pochodzące ze starannie wybranych i rygorystycznie kontrolowanych upraw.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że podajesz dziecku tylko to co najlepsze – produkty najwyższej jakości.

Jeśli rozpoczynasz rozszerzanie diety dziecka zacznij od podawania produktów jednoskładnikowych takich jak, np.; Jabłko, Banan, Gruszki Williamsa czy Suszona śliwka. Gdy maluch nauczy się już ich smaku możesz podać posiłki wieloskładnikowe, w których maluszek wciąż odnajdzie jeden dominujący smak, który poznał już na początku swojej podróży w świat nowych smaków!

Owoce z myślą o przyszłości maluszków

Wskazanie wiekowe = Bezpieczna żywność dla najmłodszych

Czy wiesz, że?
Kupując żywność dla dzieci, należy zwracać uwagę na wskazanie wiekowe?
Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt (m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka – nie wystarczy sformułowanie lub grafika sugerująca, iż produkt jest dla dzieci), rodzice mogą być pewni, że spełnia określone normy bezpieczeństwa. Wartość odżywcza takich posiłków jest zgodna z wymaganiami prawa i dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci, a produkt jest ściśle kontrolowany pod kątem zawartości niebezpiecznych zanieczyszczeń żywności.
Prawidłowe nawyki żywieniowe
Aby dziecko kochało zdrowe jedzenie w przyszłości konieczne jest budowanie jego prawidłowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat!

Dlatego wśród produktów BoboVita znajdziesz bogatą i różnorodną ofertę owoców i deserków, dzięki którym dziecko będzie mogło uczyć się kochać zdrowe jedzenie.

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.