Gdzie szukać wapnia?

4 5

Wapń to bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju kości i ząbków dziecka składnik mineralny. Dlatego powinnaś wiedzieć, w których produktach można go znaleźć, a których produktów unikać, by zadbać o rozwój kości Twojego malucha.

Posiłki bogate w wapń

Najlepszym źródłem wapnia w codziennej diecie jest mleko i jego przetwory. Dla niemowlęcia będzie to więc mleko modyfikowane i mleczne deserki dostosowane do jego wieku. Dla siebie szukaj produktów o wysokiej zawartości wapnia, takich jak: mleko, jogurty i kefiry, ser żółty, a także warzywa strączkowe. 

Istnieje także spora grupa produktów spożywczych wzbogacanych w wapń. Zalicza się do niej niektóre jogurty, serki homogenizowane, soki owocowe, napoje mleczno-owocowe oraz pieczywo.

Zwracaj szczególna uwagę na ich skład. Nie zawsze fakt, że zostały wzbogacone w wapń świadczy o tym, że są zdrowe
mama karmiąca dziecko jogurtem

Co wybrać…?

Aby dostarczyć dziecku odpowiednią ilość wapnia, najlepiej wybrać produkty mleczne przeznaczone specjalnie dla niemowląt. Zatem maluch na pewno powinien pić mleko – jeśli nie karmisz piersią, powinno to być mleko modyfikowane.

Możesz też sięgnąć po inne mleczne produkty dla niemowląt. Takimi produktami, stworzonymi w trosce o zdrowe kości i ząbki niemowląt, są Mleczne deserki BoboVita. Serwując je swojemu dziecku, możesz skuteczniej chronić maluszka przed ryzykiem pojawienia się próchnicy ząbków i otyłości, za co będzie ci na pewno wdzięczne, gdy dorośnie. Mleczne deserki BoboVita to produkty bezglutenowe, przygotowane bez sztucznych barwników i konserwantów. To pyszny i zdrowy mały posiłek, który nie tylko ucieszy dziecko wyjątkowym smakiem, ale zadba też o zdrowy rozwój jego kości i ząbków.

Czego unikać?

Pamiętaj, że spożywanie niektórych produktów ma negatywny wpływ na układ kostny i powinno się ich unikać w diecie małych dzieci. Niektóre przekąski „wypłukują” bowiem wapń z organizmu człowieka. Do takich produktów należą np.:

  • potrawy zawierające dużo soli i fosforanów (dania typu fast-food, chipsy itp.),
  • napoje typu cola,
  • czy herbata przeznaczona dla dorosłych.

Dlatego te produkty z diety malucha należałoby zdecydowanie wykreślić, a i Ty ograniczaj je w swojej diecie – zapobiegasz w ten sposób np. osteoporozie i dbasz o swoje zdrowie.

Nasze produkty

Odkryj ile uwagi i serca włożyliśmy w nasze produkty, by jak najlepiej odpowiadały potrzebom Twojego dziecka.

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.