Nowe umiejętności przy stole

4 5

Dopilnuj, aby maleństwo miało szansę poćwiczyć przeżuwanie. Podawaj mu posiłki zawierające większe kawałeczki pokarmu, o konsystencji stymulującej żucie, dostosowanej do potrzeb malucha.

W nauce jedzenia chodzi nie tylko o to, co dziecko je, ale także jak je. Choć prawdopodobnie będzie teraz robić większy bałagan podczas posiłku, zachęcaj je do podejmowania prób samodzielnego jedzenia. Picie z kubeczka, samodzielnie wkładanie kawałków potraw do buzi, czy mieszanie w talerzu własną łyżeczką - wszystko to pomoże wykształcić samodzielność u Twojego maluszka. A kiedy dziecko zacznie odczuwać dumę z tego, co robi, zachęcanie go do podejmowania wysiłków podczas karmienia umocni jego poczucie pewności siebie.

 

mama karmiąca dziecko lyzeczką

Dieta Twojego dziecka zawiera coraz więcej pokarmów stałych, dlatego pamiętaj o uzupełnianiu jej w płyny - wybieraj niegazowaną, niskozmineralizowaną wodę, która stale powinna być obecna także w Twojej diecie.

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość

Porady żywieniowe
i jadłospisy

Dziecko karmione łyżeczką Owoce i warzywa
Skorzystaj z jadłospisów na każdy dzień tygodnia, dostosowanych do etapu rozwoju Twojego maluszka!
Skorzystaj z jadłospisów

Aplikacja mobilna "BoboVita"

Aplikacja Mobilna BoboVita

Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe narzędzie, w którym znajdziesz wskazówki i rady dotyczące żywienia małego dziecka do 1. roku życia.

Szukaj produktów

Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.