Wychowanie zdrowego smakosza

1 min
Kobieta w ciazy stoi w kuchni i przygotowuje owocowy koktajl

Zastanawiasz się jakie będzie Twoje dziecko? Do kogo będzie podobne, po kim odziedziczy temperament? Z pewnością jednak najważniejszym Twoim życzeniem jest, żeby maluszek prawidłowo rozwijał się. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz przyczynić się do tego już teraz, ponieważ nasze nawyki żywieniowe kształtują się już w okresie życia płodowego.

  Kobieta w ciazy stoi w kuchni i przygotowuje owocowy koktajl
  Kobieta w ciazy stoi w kuchni i przygotowuje owocowy koktajl

  Nawyki żywieniowe Twojego dziecka kształtują się już podczas ciąży. Maluszek w Twoim brzuchu odżywia się dzięki Tobie. Twój organizm wykorzystuje każdy posiłek na zaspokojenie Twoich i jego potrzeb  żywieniowych. Płód, poprzez płyn owodniowy, otrzymuje nie tylko składniki odżywcze z Twojego pożywienia, ale również poznaje ich smak.

  Oznacza to, że już w okresie ciąży Twoje dziecko przyzwyczaja się do niektórych smaków, które później będzie rozpoznawać.

  Powszechnie wiadomo, że odpowiednia dieta może znacząco zmniejszać ryzyko wystąpienia poważnych chorób układu krążenia, układu nerwowego oraz otyłości.

  Za ich występowanie w dużej mierze obwinia się właśnie złe nawyki żywieniowe. Dlatego odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa dieta jest inwestycją w przyszłą kondycję zdrowotną.

  Podobna zależność dotyczy pory regularnego przyjmowania posiłków. Choć początkowo apetyt noworodka rządzi się swoim rytmem, maluszki, których mamy jadały regularnie podczas ciąży szybciej wypracowują  rozpoznawalny rytm posiłków. To może okazać się zbawienne, jeśli chcesz zaplanować dzień, wyspać się, czy zostawić dziecko pod czyjąś opieką.

  Z pewnością chcesz dobrze wychować swoje dziecko. Pamiętaj, że możesz zacząć już teraz. Pomyśl o tym, jeśli wahasz się między brokułami, a ciastkiem i rozpocznij pracę nad wychowaniem zdrowego smakosza.

  Oceń ten artykuł: