Jedzenie a rozwój umiejętności motorycznych dziecka

4 5

Jeśli pozwolisz dziecku, by samo jadło i pomagało Ci w przygotowaniu posiłków, będzie to służyć rozwojowi umiejętności motorycznych i dalszej nauce samodzielności malucha.

By jedzenie było zabawą!

Zacznij dzień od porcji wzbogaconej w żelazo kaszki zbożowej. Jeżeli maluch ma jeszcze ochotę coś zjeść, możesz wyciąć śmieszne kształty z pełnoziarnistego pieczywa i posmarować je odrobiną twarożku z warzywami.  Na obiad zaplanuj dobrze zbilansowany posiłek, złożony z produktów bogatych w skrobię (ziemniaki, ryż, makaron, itp.), mięsa, ryby, drobiu, lub roślin strączkowych i co najmniej dwóch różnych warzyw.  

chłopczyk trzymający na widelcu paprykę i rzodkiewkę
Dziecko dużo chętniej zje potrawę, w której przygotowaniu brało udział – a dzięki zabawie w gotowanie jedzenie też będzie zabawą!

Dwu- i trzylatki uwielbiają pomagać w kuchni. Gdy przygotowujesz obiad, pozwól dziecku np. umyć warzywa. Po ugotowaniu, ułóż warzywa tak, by tworzyły śmiesznego stworka z zielonymi brokułowymi włosami i dużym marchewkowym nosem (takim samym jak u Taty!).  Kawałeczki owoców mogą ułożyć się w uśmiechniętą buzię z oczkami z jagód i ustami z pomarańczy! Lista pomysłów na śmieszne dania nie ma końca!

kanapka z z serem i warzywami udająca zająca

Kaszki BoboVita każdego dnia wspierają prawidłowy rozwój dziecka*

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość

*Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspiera prawidłowy metabolizn energetyczny i metabolizm węglowodanów.

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.