Kaszka jaglana w diecie niemowlęcia

4 5

Kiedy maluszek zaakceptował już smak warzyw oraz owoców, przychodzi pora na wprowadzenie zbóż do jego diety, w tym kaszek. Produkty zbożowe to ważny element codziennego jadłospisu. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje kasza jaglana nazywana królową wszystkich kasz – o cennych wartościach odżywczych.

Dlaczego kasza jaglana?

Produkty zbożowe to nie tylko ważne źródło energii w codziennym jadłospisie dzieci i dorosłych . Dostarczają również witamin i składników mineralnych, które są istotne dla prawidłowego wzrostu, rozwoju, a także funkcjonowania młodego organizmu. Szczególne miejsce wśród produktów zbożowych zajmuje kasza jaglana, nazywana królową wszystkich kasz. Ze względu na swoje wyjątkowo cenne wartości odżywcze jest to idealna propozycja m.in na pyszne śniadanie dla najmłodszych.

Czy wiesz, że?

Kasza jaglana jest otrzymywana z nasion prosa, jednego z 8 zbóż, z jakich powstają kaszki BoboVita. Proso BoboVita jest uprawiane w Europie – w miejscach, które zapewniają optymalne warunki do uprawy, w tym odpowiedni klimat, temperaturę, nasłonecznienie i wiatr.

Jaglanka dopasowana do potrzeb niemowlęcia

Kasza jaglana przeznaczona dla dorosłych – mimo swoich wartości – może nie być odpowiednia dla najmłodszych. Wynika to z wyjątkowej wrażliwości i szczególnych potrzeb żywieniowych młodego organizmu. W okresie 1000 pierwszych dni życia jest on bowiem bardzo wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych, w tym spożywaną żywność.

Produkty ogólnego przeznaczenia – takie, które wybierają dla siebie dorośli – mogą zawierać pozostałości szkodliwych substancji (np. pestycydów) w ilościach zbyt dużych dla niemowlęcia. Właśnie dlatego, aby wspierać rozwój maluszka, rodzice powinni wybierać dla niego żywność sprawdzoną – pochodzącą od zaufanych dostawców i spełniającą wyjątkowo restrykcyjne normy jakości. Takie są produkty przeznaczone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, ze wskazaniem wieku na opakowaniu.

BoboVita PORCJA ZBÓŻ kaszka jaglano-ryżowa po 4.miesiącu życia

Kasza jaglana nie bez powodu jest nazywana królową wszystkich kasz. Ceniona przez mamy i lubiana przez dzieci świetnie sprawdzi się jako pyszne śniadanie. Z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych do linii kaszek bez dodatku cukru BoboVita PORCJA ZBÓŻ dołączyła teraz kaszka jaglano-ryżowa. Jej delikatna konsystencja jest dopasowana do potrzeb niemowląt już po 4. miesiącu życia. To świetna propozycja dla każdego maluszka!

  • Bez dodatku cukru,
  • Zgodnie z przepisami prawa bez konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku.
  • Bezmleczna
nowe opakowania

Kaszki BoboVita - teraz w nowych opakowaniach

Kaszki zarówno mleczne, jak i bez dodatku mleka, dostępne są teraz w nowych opakowaniach. Zmiana jest naprawdę smakowita!

Dowiedz się więcej

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość

Porady żywieniowe
i jadłospisy

Dziecko karmione łyżeczką Owoce i warzywa
Skorzystaj z jadłospisów na każdy dzień tygodnia, dostosowanych do etapu rozwoju Twojego maluszka!
Skorzystaj z jadłospisów

Aplikacja mobilna "BoboVita"

Aplikacja Mobilna BoboVita

Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe narzędzie, w którym znajdziesz wskazówki i rady dotyczące żywienia małego dziecka do 1. roku życia.

Szukaj produktów

Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.