Kaszka manna dla niemowlaka – od kiedy i jak podawać?

2 min
Kaszka Porcja Zboz mleczna manna brzoskwinia-banan

Produkty zbożowe do diety maluszka możemy wprowadzać już w 5.-6. miesiącu życia. Zboża, w tym kaszki to źródło cennych witamin oraz składników mineralnych ważnych w rozwoju dziecka.

Kaszka Porcja Zboz mleczna manna brzoskwinia-banan
Kaszka Porcja Zboz mleczna manna brzoskwinia-banan

Czym jest kaszka manna i jak powstaje?

Kaszka manna jest produktem zbożowym otrzymywanym z ziaren pszenicy. Zboża, które trafiają do kaszek BoboVita rosną na wyselekcjonowanych polach – od momentu siewu, aż po żniwa proces jest poddawany ścisłym kontrolom. Gdy zboża trafią do fabryki sprawdzane są warunki ich przechowywania, przemiału oraz transportu – dopiero po tej kontroli zboża są wykorzystywane w produkcji kaszek.

Czy wiesz, że zboża BoboVita przechodzą nawet ponad 600 testów jakości . Dzięki temu produkty BoboVita spełniają normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. To ważne, gdyż w czasie 1000 pierwszych dni życia organizm maluszka jest dużo bardziej wrażliwy na zanieczyszczenia niż organizm osoby dorosłej.

Kiedy wprowadzić kaszkę mannę do diety dziecka?

Kasza manna stanowi źródło glutenu, roślinnego białka, które należy wprowadzać do diety dziecka jeszcze w pierwszym roku życia. Dziś wiadomo, że odwlekanie momentu  wprowadzania glutenu nie zmniejsza ryzyka rozwoju alergii pokarmowej czy celiakii. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami zawartymi w schemacie żywienie niemowląt gluten należy wprowadzać nie wcześniej niż po 17. tygodniu i nie później niż po ukończeniu 12. miesiąca życia. Zasada ta obowiązuje zarówno wśród niemowląt karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Na początku zacznij od paru łyżeczek kaszki.

Dlaczego kaszka manna jest ważna w diecie dziecka?

Pokarmy bogate w skrobię, w tym kaszki zbożowe, zapewniają energię i składniki odżywcze potrzebne dziecku do rozwoju. Dlatego kaszki stanowią doskonały poranny posiłek – to zastrzyk energii dla maluszka na kolejne godziny zabawy.

Jaką kaszkę mannę wybrać na dziecka?

Żywność dla najmłodszych podlega wielu bardzo rygorystycznym kontrolom i nie zawiera szkodliwych substancji w ilościach, które mogą zaszkodzić Twojemu dziecku. Dlatego zwracaj uwagę na wskazanie wiekowe na opakowaniu, które informuje o tym, czy skład kaszki jest dostosowany do wieku i potrzeb Twojego maluszka.

Dostępna jest szeroka gama kaszek mann BoboVita:

W ofercie są także kaszki manny z serii BoboVita PORCJA ZBÓŻ:

Normy jakości i bezpieczeństwa dla zbóż Bobovita są nawet do 1000 razy bardziej restrykcyjne* niż dla zbóż dla dorosłych

*Dotyczy norm dla pestycydów w zbożach

Oceń ten artykuł: