Kaszka jaglana w diecie niemowlęcia

2 min
Kaszka Porcja Zboz bezmleczna jaglano-ryzowa malina

Kiedy maluszek zaakceptował już smak warzyw oraz owoców, przychodzi pora na wprowadzenie zbóż do jego diety, w tym kaszek. Produkty zbożowe to ważny element codziennego jadłospisu. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje kasza jaglana nazywana królową wszystkich kasz – o cennych wartościach odżywczych.

Kaszka Porcja Zboz bezmleczna jaglano-ryzowa malina
Kaszka Porcja Zboz bezmleczna jaglano-ryzowa malina

Dlaczego kasza jaglana?

Produkty zbożowe to nie tylko ważne źródło energii w codziennym jadłospisie dzieci i dorosłych . Dostarczają również witamin i składników mineralnych, które są istotne dla prawidłowego wzrostu, rozwoju, a także funkcjonowania młodego organizmu. Szczególne miejsce wśród produktów zbożowych zajmuje kasza jaglana, nazywana królową wszystkich kasz. Ze względu na swoje wyjątkowo cenne wartości odżywcze jest to idealna propozycja m.in na pyszne śniadanie dla najmłodszych.

porcja-zboz-jaglano-ryzowa-malina.png

Czy wiesz że?

Kasza jaglana jest otrzymywana z nasion prosa, jednego z 8 zbóż, z jakich powstają kaszki BoboVita. Proso BoboVita jest uprawiane w Europie – w miejscach, które zapewniają optymalne warunki do uprawy, w tym odpowiedni klimat, temperaturę, nasłonecznienie i wiatr.

Jaglanka dopasowana do potrzeb niemowlęcia

Kasza jaglana przeznaczona dla dorosłych – mimo swoich wartości – może nie być odpowiednia dla najmłodszych. Wynika to z wyjątkowej wrażliwości i szczególnych potrzeb żywieniowych młodego organizmu. W okresie 1000 pierwszych dni życia jest on bowiem bardzo wrażliwy na wpływ czynników zewnętrznych, w tym spożywaną żywność.

Produkty ogólnego przeznaczenia – takie, które wybierają dla siebie dorośli – mogą zawierać pozostałości szkodliwych substancji (np. pestycydów) w ilościach zbyt dużych dla niemowlęcia. Właśnie dlatego, aby wspierać rozwój maluszka, rodzice powinni wybierać dla niego żywność sprawdzoną – pochodzącą od zaufanych dostawców i spełniającą wyjątkowo restrykcyjne normy jakości. Takie są produkty przeznaczone specjalnie dla niemowląt i małych dzieci, ze wskazaniem wieku na opakowaniu.

BoboVita PORCJA ZBÓŻ kaszka jaglano-ryżowa po 6. miesiącu

Kasza jaglana nie bez powodu jest nazywana królową wszystkich kasz. Ceniona przez mamy i lubiana przez dzieci świetnie sprawdzi się jako pyszne śniadanie. Z myślą o szczególnych potrzebach najmłodszych do linii kaszek bez dodatku cukru BoboVita PORCJA ZBÓŻ dołączyła teraz kaszka jaglano-ryżowa malina. Jej delikatna konsystencja jest dopasowana do potrzeb niemowląt po 6. miesiącu życia. To świetna propozycja dla każdego maluszka!

  • Bez dodatku cukru.
  • Zgodnie z przepisami prawa bez barwników, konserwantów i wzmacniaczy smaku.
  • Bezmleczna

Oceń ten artykuł: