Kaszka manna dla niemowlaka – od kiedy i jak podawać?

5 5

Produkty zbożowe do diety maluszka możemy wprowadzać już w 5.-6. miesiącu życia. Zboża, w tym kaszki to źródło cennych witamin oraz składników mineralnych ważnych w rozwoju dziecka.

Czym jest kaszka manna i jak powstaje?

Kaszka manna jest produktem zbożowym otrzymywanym z ziaren pszenicy. Zboża, które trafiają do kaszek BoboVita rosną na wyselekcjonowanych polach – od momentu siewu, aż po żniwa proces jest poddawany ścisłym kontrolom. Gdy zboża trafią do fabryki sprawdzane są warunki ich przechowywania, przemiału oraz transportu – dopiero po tej kontroli zboża są wykorzystywane w produkcji kaszek.

Czy wiesz, że zboża BoboVita przechodzą nawet ponad 600 testów jakości . Dzięki temu produkty BoboVita spełniają normy żywności dla niemowląt i małych dzieci. To ważne, gdyż w czasie 1000 pierwszych dni życia organizm maluszka jest dużo bardziej wrażliwy na zanieczyszczenia niż organizm osoby dorosłej.

Dlaczego kaszka manna jest ważna w diecie dziecka?

Kasza manna stanowi źródło glutenu, roślinnego białka, które należy wprowadzać do diety dziecka jeszcze w pierwszym roku życia. Dziś wiadomo, że odwlekanie momentu  wprowadzania glutenu nie zmniejsza ryzyka rozwoju alergii pokarmowej czy celiakii. Zgodnie z najnowszymi zaleceniami zawartymi w schemacie żywienie niemowląt gluten należy wprowadzać nie wcześniej niż po 17. tygodniu i nie później niż po ukończeniu 12. miesiąca życia. Zasada ta obowiązuje zarówno wśród niemowląt karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym.

Jaką kaszkę manną wybrać dla dziecka?

Pokarmy bogate w skrobię, w tym kaszki zbożowe, zapewniają energię i składniki odżywcze potrzebne dziecku do rozwoju. Dlatego kaszki stanowią doskonały poranny posiłek – to zastrzyk energii dla maluszka na kolejne godziny zabawy.

Dostępna jest szeroka gama kaszek mannych BoboVita:

W ofercie są także kaszki manne z serii BoboVita PORCJA ZBÓŻ:

nowe opakowania

Kaszki BoboVita - teraz w nowych opakowaniach

Kaszki zarówno mleczne, jak i bez dodatku mleka, dostępne są teraz w nowych opakowaniach. Zmiana jest naprawdę smakowita!

Dowiedz się więcej

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość

Porady żywieniowe
i jadłospisy

Dziecko karmione łyżeczką Owoce i warzywa
Skorzystaj z jadłospisów na każdy dzień tygodnia, dostosowanych do etapu rozwoju Twojego maluszka!
Skorzystaj z jadłospisów
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze / telefonie / tablecie. W każdym momencie można dokonać zmiany tych ustawień. Czytaj więcej
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego komunikatu