Kolacja dla niemowlęcia

5 5

Co podać niemowlęciu na ostatni posiłek w ciągu dnia? To jedno z wielu pytań, które zadają sobie rodzice, zanim maluszek pójdzie spać. Kolacja to równie ważny posiłek jak śniadanie czy obiad. Odpowiednio skomponowana dostarczy dziecku potrzebnych składników odżywczych i będzie wsparciem dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Sprawdź, jak komponować kolację dla niemowlęcia.

Pierwsze posiłki

Przez pierwsze pół roku życia niemowlęcia mleko mamy to pokarm wystarczający maluszkowi, idealnie dopasowany do jego wyjątkowych potrzeb. Kiedy maluszek skończy 6 miesięcy, mimo że pokarm kobiecy wciąż powinien stanowić podstawę jego diety, to staje się niewystarczający dla intensywnie rozwijającego się organizmu niemowlęcia. W miarę jak maluch rośnie, zaczyna mieć nieco inne potrzeby i ochotę na poznawanie nowych smaków czy produktów o nowej konsystencji.

Dlaczego kolacja to jeden z kluczowych posiłek dla niemowlęcia?

Kolacja to ważny posiłek w ciągu dnia, który powinien stanowić cenne źródło składników odżywczych, witamin i składników mineralnych. Prawidłowo skomponowana zaspokoi potrzeby energetyczne i odżywcze oraz ograniczy konieczność budzenia się maluszka z powodu głodu.

Warto jednak pamiętać, że zbyt duża, ciężkostrawna kolacja może obciążyć układ pokarmowy i tym samym zaburzyć prawidłowy przebieg snu. Ta zawierająca znaczną ilość węglowodanów – pochodzących np. ze zbóż –będzie stanowić sycący posiłek na dobry sen maluszka.

Czy wiesz, że?

Na etapie rozszerzania diety zboża to cenny składnik w codziennym, urozmaiconym jadłospisie niemowlęcia. Kolacja zawierająca węglowodany pochodzące ze zbóż jest dobrym pomysłem na wieczorny posiłek.

Pyszne kaszki na kolację

Do komponowania ostatniego posiłku dla pociechy rodzice powinni podejść ze szczególną dbałością. Smaczna i wartościowa kolacja dla niemowlęcia wcale nie musi być skomplikowana w przygotowaniu. Maluszkowi, który skończył 6. miesiąc życia, można podawać kaszki przeznaczone specjalnie dla najmłodszych, które idealnie sprawdzą się jako ostatni posiłek w ciągu dnia.

Przykładem takich produktów są kaszki BoboVita, które odpowiadają na szczególne wymagania rozwijającego się niemowlęcia.

Wśród kaszek BoboVita znajdziesz kaszki mleczne oraz bezmleczne, które przygotowuje się poprzez dodanie mleka modyfikowanego lub kobiecego.

Porcja kaszki to idealna propozycja pysznego, a jednocześnie sycącego posiłku na dobranoc, która może idealnie urozmaicić jadłospis maluszka.

Propozycje kaszek na kolację od BoboVita:

Kaszka Smaczna Kolacja mleczno-ryżowa 3 owoce

Kaszka Smaczna Kolacja mleczno-ryżowa 3 owoce

Sprawdź!
Kaszka Smaczna Kolacja mleczna wieloowocowa 7 zbóż

Kaszka Smaczna Kolacja mleczna wieloowocowa 7 zbóż

Sprawdź!
Kaszka mleczno-ryżowa truskawka

Kaszka mleczno-ryżowa truskawka

Sprawdź!
PORCJA ZBÓŻ bezmleczna manna

PORCJA ZBÓŻ bezmleczna manna

Sprawdź!
Kaszka manna 3 owoce

Kaszka manna 3 owoce

Sprawdź!
PORCJA ZBÓŻ mleczna 7 zbóż zbożowo-owsiana jabłko-śliwka

PORCJA ZBÓŻ mleczna 7 zbóż zbożowo-owsiana jabłko-śliwka

Sprawdź!

Inne propozycje na kolację dla Maluszka oraz dedykowane jadłospisy znajdziesz tutaj.

Bezpieczne zboża na dobranoc

Organizmy niemowląt i małych dzieci, z wciąż dojrzewającymi układami pokarmowym i odpornościowym, są dużo bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych, w tym również spożywanej żywności. Mleczna kaszka zbożowa to odpowiedni wybór dla niemowlęcia nie tylko ze względu na swoje wartości odżywcze. Kaszki przeznaczone specjalnie dla najmłodszych (ze wskazaniem wieku na opakowaniu) zawierają wyłącznie składniki spełniające wyjątkowo restrykcyjne normy (znacznie bardziej surowe niż żywność ogólnodostępna, przeznaczona dla dorosłych). Każda partia składników przechodzi nawet ponad 600 testów jakości i bezpieczeństwa, dzięki czemu rodzice mają pewność, że podają swojemu dziecku posiłek smaczny, wartościowy, a jednocześnie w pełni bezpieczny dla maluszka.

Porady żywieniowe
i jadłospisy

Dziecko z mamą Owoce i warzywa
Skorzystaj z jadłospisów na każdy dzień tygodnia, dostosowanych do etapu rozwoju Twojego maluszka!
Skorzystaj z jadłospisów

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.