KV2v10_BoboVita_obiadki-bb

Jakość potwierdzona na 100%

Bo maluch zasługuje na 100%

Zwracasz uwagę na to, co je, bo wiesz, że żywienie ma istotny wpływ na rozwój maluszka, szczególnie podczas 1000 pierwszych dni życia.

Dlatego posiłki BoboVita to:

warzywa_mix.png

100% warzyw z kontrolowanych upraw

Do 5000 razy bardziej restrykcyjne normy jakości dla warzyw w porównaniu do warzyw ogólnego przeznaczenia.* 100% warzyw i zbóż oraz 90% owoców w naszych produktach pochodzi z krajów europejskich. Pozostałe 10% owoców to owoce tropikalne (np. mango, ananas, banany), które pochodzą z krajów o odpowiednim klimacie do ich uprawy.

* dotyczy norm dla pestycydów.

Źródło: Raport "Bezpieczeństwo żywności a potrzeby żywieniowe niemowląt i małych dzieci”. Pod redakcją: prof. dr hab. n. med. Piotra Sochy oraz dr hab. inż. Anny Harton, 2022 RAPORT Bezpieczeństwo żywności, a potrzeby żywieniowe niemowląt i małych dzieci (1000dni.pl). Dokument ten stanowi kompendium wiedzy na temat wpływu bezpieczeństwa żywności na stan zdrowia dziecka teraz i w przyszłości.

Hero-FAQ

Maluchy to nie mali dorośli

Niemowlęta są szczególnie wrażliwe na działanie zanieczyszczeń w żywności.

Badania dowodzą, że obecność zanieczyszczeń w żywności może negatywnie wpływać na zdrowie dzieci oraz podnosić ryzyko wystąpienia chorób w dalszych latach życia.

Oznaczenie_wiekowe.png

Oznaczenia wiekowe

Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt (m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka – nie wystarczy sformułowanie lub grafika sugerująca, iż produkt jest dla dzieci).

Wartość odżywcza takich posiłków jest zgodna z wymaganiami prawa i dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci.

czywieszże.png

Żywność dla niemowląt odpowiada na potrzeby Malucha

W żywności dla niemowląt BoboVita jest

0% konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku*

* tak jak inna żywność dla niemowląt i małych dzieci, to 0% konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku.

bobovita_jakosc_warzywa.png

Sprawdź swoją wiedzę...

o jakości BoboVita

Rozwiąż quiz >>

Bo maluch zasługuje na 100%

Zwracasz uwagę na to, co je, bo wiesz, że żywienie ma istotny wpływ na rozwój maluszka, szczególnie podczas 1000 pierwszych dni życia.

Dlatego posiłki BoboVita to:

Bo maluch zasługuje na 100%
 • 100%

  warzyw z kontrolowanych upraw

 • 100%

  mięsa bez pozostałości antybiotyków

 • 100%

  ryb z certyfikowanych połowów

Nasze warzywa i owoce

Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, aby w pełni odpowiadać na szczególne potrzeby żywieniowe wrażliwego organizmu dziecka w pierwszych latach życia.

Nasze_warzywa_i_owoce

Jakość naszych surowców

Warzywa, owoce i zboża przeznaczone do posiłków dla dzieci pochodzą tylko z kontrolowanych pól i sadów. >>

 • Wszystkie surowce w posiłkach BoboVita spełniają normy Unii Europejskiej.
 • Dokładnie badamy czy surowce spełniają rygorystyczne normy dla żywności dla niemowląt i małych dzieci pod względem pozostałości pestycydów, metali, azotanów i azotynów oraz innych zanieczyszczeń w ilościach szkodliwych dla dziecka.
 • Normy jakości i bezpieczeństwa wobec surowców używanych w posiłkach BoboVita są nawet 5000 razy bardziej restrykcyjne w porównaniu do warzyw ogólnodostępnych.*
 • Każda partia owoców, warzyw i zbóż dostarczana do naszej fabryki przechodzi nawet ponad 600 testów jakości.
bobovita_jakosc_warzywa.png

Marchewki w posiłkach BoboVita to:

3000 razy bardziej restrykcyjne normy jakości dla marchewki w porównaniu do warzyw ogólnego przeznaczenia*

* dotyczy norm dla pestycydów

Nasze mięso

Oprócz owoców i warzyw, bardzo ważnymi surowcami dla BoboVita są mięsa. Dokładamy wszelkich starań, aby w humanitarny sposób z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju pozyskiwać mięso o jak najwyższej jakości, zgodne ze standardami Nutricia. Wszystko to w trosce o szczególne potrzeby żywieniowe maluchów w ich pierwszych latach życia.

kontrolowane hodowle.png

Mięso w posiłkach BoboVita to:

pochodzi wyłącznie od zaufanych dostawców, którzy zostali zaaprobowani przez dział Rozwoju Jakości dostawców. >>

 • Wszystkie hodowle są kontrolowane. Jesteśmy w stanie prześledzić całą historię chowu, od momentu narodzin zwierząt.
 • Mięso dostarczane do naszych fabryk jest wolne od antybiotyków.
 • Zanim mięso trafi do naszej fabryki, jest dokładnie badane pod względem pozostałości antybiotyków, wartości odżywczych oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Tylko mięso spełniające surowe wymagania Nutricia może być użyte w procesie produkcji posiłków BoboVita.
bobovita_jakosc_mieso 1.png

Mięso w posiłkach BoboVita to:

100% mięsa przebadanego pod kątem pozostałości antybiotyków od zaufanych dostawców

Nasze zboża

Odpowiednie warunki podczas uprawy zbóż mają wpływ na ich jakość i bezpieczeństwo. Dlatego z uwagą wybieramy bezpieczne pola w rejonach o optymalnych warunkach klimatycznych.

naszezboza.png

Zboża w kaszkach i posiłkach BoboVita to:

100% naszego ryżu pochodzi wyłącznie z Europy. W południowych krajach naszego kontynentu w pobliżu rzek istnieją doskonałe warunki do uprawy ryżu bezpiecznego dla najmłodszych - dostęp do czystej wody, niezbędnej do prawidłowego rozwoju rośliny, wysokie temperatury i mało opadów.

Text&Image-Tick (1).png

Wieloletnia współpraca

Zaufany dostawca to skarb, dlatego pielęgnujemy wieloletnią współpracę ze sprawdzonymi dostawcami. Większość z nich jest z nami dłużej niż 10 lat!

Nasi dostawcy są w pełni zaangażowani w ideę tworzenia posiłków dla niemowląt i małych dzieci, zgodnie z wymaganiami prawa i standardami NUTRICIA.

Dzięki temu w posiłkach BoboVita znajdziesz najwyższej jakości surowce, o które troszczymy się już od momentu zasiewu.

jakosc-na-100-kontrola-jakosci.png

Kontrola jakości i rozwój

W trosce o jak najwyższą jakość dostarczanych surowców przez cały okres współpracy, nasi dostawcy są regularnie sprawdzani przez wykwalifikowanych Specjalistów z Działu Rozwoju i Jakości Dostawców.

Rocznie nasi specjaliści wykonują u dostawców ok. 100 audytów jakości i bezpieczeństwa żywności, podczas których sprawdzają ich standardy produkcyjne oraz zgodność z wymogami Nutricia, a także służą radą i wsparciem na każdym etapie wytwarzania surowców.

pierwszednizycia.png

Zbilansowane receptury

Organizm dziecka jest wyjątkowo wrażliwy przez cały okres 1000 pierwszych dni życia. Dlatego tak ważne jest, aby kontynuować ochronę maluszka w tym szczególnym okresie poprzez odpowiednio zbilansowaną i bezpieczną dietę.

Posiłki BoboVita są produkowane ze starannie wyselekcjonowanych i skontrolowanych składników i zawierają warzywa gotowane na parze, aby zapewnić Twojemu maluszkowi to, czego potrzebuje na danym etapie rozwoju.

Konsystencja produktów jest dopasowana do wieku dziecka – od delikatnego przecieru do wieloskładnikowych posiłków z kawałkami, by kształtować umiejętność żucia i gryzienia.

Czy wiesz, że...

czy wiesz, że - 10 lat.png

10 lat!

Tyle współpracuje z nami większość naszych dostawców. Zaufany dostawca to skarb – dlatego pielęgnujemy wieloletnią współpracę.

Mama karmiaca dziecko piersia na lace

Pochodzenie produktów

100% warzyw i zbóż oraz 90% owoców w naszych produktach pochodzi z krajów europejskich. Pozostałe 10% owoców to owoce tropikalne (np. mango, ananas, banany), które pochodzą z krajów o odpowiednim klimacie do ich uprawy.

czywieszże.png

Restrykcyjne normy

Normy wobec warzyw są nawet 5000 x bardziej surowe w porównaniu do zwykłych warzyw*? Dlatego tak ważne jest pochodzenie surowców, z których przygotowywane są posiłki dla najmłodszych.

*dotyczy norm dla pestycydów

Zaufani dostawcy

Oprócz dbałości o wysoką jakość naszych surowców, dbamy również o to, aby zapewnić im jak najlepsze warunki naturalne do wzrostu i rozwoju.

bobovita_pochodzenie_warzywa (1).png

Rodzice pytają…

wieloletnidostawca2.png

Pan Klaudiusz Matejka dostawca warzyw od ponad 10 lat

Aby nasze słoiczki były bezpieczne dla zdrowia maluszków, nasze surowce muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymagania prawne oraz normy jakościowe NUTRICIA. Dlatego BoboVita z ogromną uwagą wybiera swoich dostawców surowców. Wybór i przystosowanie dostawcy do naszych wysokich wymagań zajmuje ok. 2 lata. Tyle czasu potrzebuje dostawca, aby nauczyć się uprawy w sposób zapewniający odpowiednią jakość dla niemowląt i małych dzieci.

Poznaj nasze produkty:

Poznaj nasze produkty:

Dostarczam warzywa od 1991 roku. Współpracę zaczął mój ojciec pod koniec lat 70. Cały czas produkujemy warzywa na potrzeby firmy - są to warzywa odpowiednie i dostosowane do odżywiania dzieci.

Marchewkę uprawiamy w sposób możliwie najbardziej naturalny. Jest to robione tak, aby użyć jak najmniej nawozów sztucznych, jak najmniej pestycydów, ale jednocześnie żeby uzyskać w pełni wartościowy towar. Korzystamy z pestycydów w bardzo ograniczonych ilościach, a po zbiorze badamy każdą partię surowca na pozostałości pestycydów.

Dostarczanie surowców dla tych najmniejszych naszych milusińskich to jest bardzo odpowiedzialne zadanie i traktujemy to tak jakbyśmy to robili dla naszych dzieci, z pełną troską o to, by dostały jak najlepszy produkt i taki, który na pewno jest dla nich zdrowy.

Pola, na których uprawiamy marchewkę dla BoboVita są prowadzone w sposób szczególny. Zaczynamy od badań gleby. Chcemy wiedzieć, czego możemy się spodziewać i jakiej jakości możemy uzyskać produkt. Następnie dobieramy nasiona specjalnych odmian, które są wyselekcjonowane pod względami walorów smakowych, walorów kolorystycznych, a także walorów przede wszystkim odżywczych dla małych dzieci.

Wskazanie wiekowe = Bezpieczna żywność dla najmłodszych

wskazaniewiekowe2.png

Czy wiesz że...

Kupując żywność dla dzieci, należy zwracać uwagę na wskazanie wiekowe.

Jeśli produkt jest oznaczony jako odpowiedni dla niemowląt (m.in. zawiera na opakowaniu widoczne oznakowanie wieku dziecka – nie wystarczy sformułowanie lub grafika sugerująca, iż produkt jest dla dzieci), rodzice mogą być pewni, że spełnia określone normy bezpieczeństwa. Wartość odżywcza takich posiłków jest zgodna z wymaganiami prawa i dostosowana do potrzeb niemowląt i małych dzieci, a produkt jest ściśle kontrolowany pod kątem zawartości niebezpiecznych zanieczyszczeń żywności.

Rodzice pytają…

posiłkiwsłoiczkach.png

Czy wiesz że...

Posiłki w słoiczkach dla niemowląt i małych dzieci zachowują długi okres przydatności do spożycia dzięki utrwalaniu termicznemu w gorącej wodzie?
To proces podobny do wekowania przetworów w domu. Zgodnie z przepisami prawa posiłki przeznaczone dla najmłodszych nie zawierają żadnych konserwantów, barwników ani wzmacniaczy smaku!

Posiłki w słoiczkach dla niemowląt i małych dzieci zachowują długi okres przydatności do spożycia dzięki utrwalaniu termicznemu w gorącej wodzie.

Zgodnie z przepisami prawa posiłki przeznaczone dla najmłodszych nie zawierają żadnych konserwantów, barwników ani wzmacniaczy smaku!

Posiłki wytwarzane są w linii zamkniętej, od momentu wprowadzenia surowców na linię, do zamknięcia słoiczka. Słoiczki, które otrzymujemy od producenta opakowań myjemy pod ciśnieniem, odwracamy do góry dnem i kontrolujemy przez specjalne urządzenie, czy są czyste i puste.
Następnie, w zamkniętej linii, napełniamy je produktem i natychmiast zamykamy nakrętką. Dzięki temu gwarantujemy bezpieczne produkty najwyższej jakości.

Oczywiście! W trakcie procesu produkcji bardzo szczegółowo badamy nasze produkty pod kątem bezpieczeństwa niemowląt i małych dzieci. Sprawdzamy również ich smak, konsystencję i wiele innych czynników, aby mieć pewność, że nasz posiłek w słoiczku jest w pełni bezpieczny i spełnia nasze surowe normy jakościowe.

By zostać dostawcą BoboVita i móc dostarczać surowce do posiłków dla dzieci trzeba spełnić szereg restrykcyjnych wymogów:

 • Gospodarstwa muszą zapewnić wyselekcjonowane pola i sady przeznaczone do uprawy naszych surowców, bezpieczne pod względem zanieczyszczeń chemicznych (np. metali).
 • Pola, sady i ogrody powinny znajdować się jak najbliżej naszych przetwórni, aby ograniczyć magazynowanie surowców i zachować świeżość składników do posiłków BoboVita.
 • Uprawy muszą być prowadzone w sposób kontrolowany i dedykowany od momentu siewu do zbioru.
 • Dojrzałe surowce muszą spełniać surowe normy bezpieczeństwa i jakości produktów dla niemowląt oraz małych dzieci.

linia-produkcyjna-bobovita 2.png

 1. Świeże surowce są starannie myte. Wszystkie surowce przechodzą dokładną kontrolę zanim trafią do dalszego etapu procesu.
 2. Warzywa są gotowane na parze, następnie w zależności od receptury rozdrabniane lub przecierane po czym trafiają do słoiczków.
 3. Proces przygotowywania posiłków jest podobny do tradycyjnych metod stosowanych w domu. Przygotowane posiłki w słoiczkach są utrwalane termicznie w gorącej wodzie, dzięki czemu zachowują swoją długą trwałość.
 4. Dzięki nadrukowanym na opakowaniu informacjom jesteśmy w stanie stwierdzić z jakiej partii pochodzi dany słoiczek, surowce i prześledzić cały proces ich produkcji.
 5. Proces produkcji posiłków jest kontrolowany od przyjęcia surowca do fabryki aż do momentu gdy słoiczki trafiają na półki. Przeprowadzamy nawet do 100 testów jakości do każdej partii słoiczków!

Bo maluch zasługuje na 100%

Chcesz wiedzieć jak krok po kroku wprowadzać maluszka w świat nowych smaków? Dołącz do Klubu BoboVita...

Poradniki książka.png

Poradnik

Otrzymaj bezpłatny poradnik żywienia małego dziecka z unikalnym Planem 5 kroków urozmaicania diety!

Newsletter.png

Newsletter

Zapisz się na cykliczny newsletter zawierający cenne wskazówki na temat żywienia i rozwoju Twojego dziecka.

Konkursy prezent.png

Konkursy

Bierz udział w naszych konkursach i wygrywaj wspaniałe nagrody dla Ciebie i Twojej pociechy!

Zarejestruj się >>