Kaszki w diecie dziecka

3 min
Kaszka Moja Pierwsza Kaszka mleczno-ryzowa malina

Przyzwyczajenie dziecka do regularnego jedzenia śniadań jest ważnym elementem nauki prawidłowych nawyków żywieniowych.

Kaszka Moja Pierwsza Kaszka mleczno-ryzowa malina
Kaszka Moja Pierwsza Kaszka mleczno-ryzowa malina

Nawyki żywieniowe i preferencje smakowe kształtują się już we wczesnym dzieciństwie. To wtedy maluch jest najbardziej otwarty na nowe doświadczenia i bardzo szybko się uczy - a Ty od początku możesz decydować o jego sposobie odżywiania. 

Niepowtarzalną okazję nauki dobrych nawyków żywieniowych daje Ci okres rozszerzania diety dziecka, gdy uczysz malucha pierwszych smaków i przyzwyczajasz do regularnego jedzenia posiłków.

Porady przydatne podczas wprowadzania produktów zbożowych do diety dziecka

1. Pierwszy posiłek dnia jest bardzo ważny

Przyzwyczajanie dziecka do regularnego jedzenia śniadań jest ważnym elementem nauki prawidłowych nawyków żywieniowych. Śniadanie zaspokaja pierwszy głód po nocnej przerwie i daje energię na dobry początek dnia. Wspólne jedzenie porannego posiłku to także świetna okazja, by wprowadzić zboża do diety Maluszka.

Nauka jedzenia śniadań to ważny krok do regularnego spożywania 5 posiłków dziennie: 3 posiłków głównych i dwóch mniejszych. 5 posiłków dziennie to jedna z podstawowych zasad dobrego odżywiania! Jedzenie śniadań to dobre przyzwyczajenie, które możesz utrwalić. Dlatego zacznij już dziś!

Na samym początku nauki spożywania śniadań po wypiciu porannej porcji mleka dzieci są w pełni rozbudzone i radosne. Dlatego to doskonały moment, by spróbować czegoś nowego. Do kaszki bezmlecznej możesz dodać mleko, które dziecko pije na co dzień, dzięki czemu jej smak stanie się bardziej znajomy. Możesz także podać pyszne kaszki mleczne na bazie mleka modyfikowanego wzbogacone w witaminy, żelazo i inne ważne składniki mineralne.

Pokarmy bogate w skrobię, takie jak kaszki zbożowe, zapewniają dużo energii i składników odżywczych, potrzebnych Twojemu dziecku codziennie do rozwoju i zabawy.

2. Węglowodany - energia do wzrostu i rozwoju

Wczesne dzieciństwo to czas najszybszych zmian. Twoje dziecko rośnie i rozwija się teraz bardzo intensywnie. Nic dziwnego, że w pierwszych latach życia zapotrzebowanie Twojego dziecka na energię jest dużo większe niż kiedykolwiek później. Czas niemowlęcy charakteryzuje się także niezwykle wysokim zapotrzebowaniem energetycznym mózgu. 

Organizm Twojego dziecka czerpie niezbędną energię m.in. z węglowodanów ukrytych w zbożach. Dlatego ważne jest, aby zapewnić odpowiednią ilość oraz jakość energii maluchowi w zbilansowanych posiłkach, również w ważnym, zbożowym śniadanku.

czy-wiesz-ze.png

Czy wiesz że?

W wieku 5 miesięcy, dziecko podwaja swoją urodzeniową masę ciała, potraja ją gdy kończy rok, a w wieku 3 lat masa ciała dziecka jest już czterokrotnie większa niż w dniu narodzin.

Śniadanie Juniora – energia do zabawy i odkrywania świata

Większość maluchów, zapewne także i Twój Junior, jest teraz w ciągłym ruchu. Poziom aktywności fizycznej wzrasta wraz z wiekiem - dziecko coraz więcej potrafi i coraz chętniej odkrywa świat. Aktywność fizyczna angażuje siłę mięśni, więc odgrywa ważną rolę w rozwoju małego dziecka. Wpływa na rozwój i siłę mięśni, mocne kości, poprawę koordynacji i zwiększanie elastyczności.

Po pierwszym roku życia Twoje dziecko potrzebuje energii dla wzmożonej aktywności fizycznej. Dlatego ważne jest, aby wybierać odpowiednio zbilansowane posiłki, które dostarczą mu energii i innych niezbędnych składników.

czywiesz-ze.png

Czy wiesz że?

Węglowodany są najbardziej wydajnym paliwem, co czyni je również najlepszym źródłem energii dla aktywnych mięśni. Żródłem węglowodanów są m.in zboża i produkty zbożowe.

3. Zbilansowane śniadanko dostarcza maluchowi kluczowych składników dla prawidłowego wzrostu i rozwoju

* % zalecanego dziennego spożycia. Na przykładzie 1 porcji mlecznej kaszki PORCJA ZBÓŻ mleczna 7 zbóż zbożowo-jaglana owocowa

4. Przykładowe śniadanka wraz z wartościami odżywczymi

Przykładowe śniadanka wraz z wartościami odżywczymi

Kaszki mleczne Porcja Zboz

Czy wiesz że?

Kaszki mleczne BoboVita przygotowane według wskazania na opakowaniu stanowią pełnowartościowy posiłek oraz zawierają witaminy i składniki mineralne ważne dla rozwoju Twojego dziecka.

Nasi smakosze

jadłospisy i porady żywieniowe.png

Przykładowe menu dla niemowlęcia

Sprawdź porady żywieniowe i przykładowe jadłospisy dostosowane do wieku dziecka.

Co? Kiedy? Jak? Sprawdź!

Oceń ten artykuł: