Wyzwania żywieniowe w okresie 25-36 miesięcy

1 min

Doradca ds. żywienia małych dzieci

Tata karmi dziecko lyzeczka

Bądź wzorem dla dziecka i sama dbaj o zdrową dietę. Zaufaj intuicji swojego dziecka, pozwól by samodzielnie odkrywało świat smaków i aromatów. Jeśli nawet niektóre zachcianki malucha wydadzą Ci się dziwne, pozwól mu eksperymentować i np. samodzielnie przyrządzać kanapki.

  Tata karmi dziecko lyzeczka
  Tata karmi dziecko lyzeczka

  • U dzieci między 25 a 36 miesiącem życia dobowe zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na 1 kilogram masy ciała wynosi ok. 83 kcal.
  • Pamiętaj, że dzieci powinny jeść 4-5 posiłków dziennie, a ciągłe dokarmianie malucha może powodować otyłość i zaszczepiać złe nawyki żywieniowe.
  • Fakt, że dzisiaj maluch stwierdza, że nie lubi i nie będzie jadł marchewki nie oznacza, że za kilka tygodni nie będzie miał ochoty spróbować.

  Nie karm malucha „w locie” i nie biegaj za nim z łyżką po całym domu. Wyłącz telewizor. Pozwól dziecku jeść samodzielnie i wybierać z talerza to, na co ma ochotę.

  • Najlepszym napojem jest woda, zadbaj, by stała się atrakcyjna: poszukaj kolorowych szklaneczek, zabawnych słomek, do letniej lub ciepłej wody dodaj kostkę lodu z zamrożonym wewnątrz owocem (maliną, truskawką).
  • W układaniu diety dla swojej pociechy pomoże Ci „Talerz żywieniowy”, który przedstawia udział poszczególnych grup produktów (tłuszcze, produkty białkowe, produkty zbożowe, warzywa i owoce) w codziennym jadłospisie. Skorzystaj z aplikacji Talerza żywieniowego na stronie 1000dni.pl

  Twoje dziecko nadal – bo przez 1000 pierwszych dni życia - ma bardzo delikatny organizm, wrażliwy na zanieczyszczenia występujące w pożywieniu. Wybieraj produkty najwyższej jakości, ze sprawdzonych źródeł, spełniające surowe normy dla żywności dla niemowląt i małych dzieci.

  Posiłki BoboVita dla małych dzieci, dają Ci gwarancję, że podajesz swojemu maluchowi, posiłki nie tylko prawidłowo zbilansowane, ale także bezpieczne.

  Oceń ten artykuł: