„Mamo, nie chcę warzyw!”

5

Jest wiele sposobów, by zachęcić malucha do próbowania nowych warzyw. A najlepsza metoda – to przyzwyczajanie go do różnorodności warzywnych smaków od samego początku.

Potraktuj to jako wspólną zabawę

Spróbuj podać warzywa w domowej zupie (może sprawdzą się  zupy-kremy?), ułóż warzywa w zabawne buźki przypominające członków rodziny i przyjaciół. Im częściej będziesz próbować – tym bliżej będziesz sukcesu! 

Maluchy uwielbiają sosy, w których można zanurzać kawałeczki jedzenia!
Dipy z jogurtem - takie jak sos jogurtowy, koperkowy, czy z dodatkiem zielonego szczypiorku - doskonale pasują do warzyw i mogą być zdrową popołudniową przekąską. 

Wszystko to jednak wymaga cierpliwości. 

dziewczynka jedząca brokuła widelcem
Pamiętaj, czasami dziecko musi spróbować nowego dania kilka razy, nim w końcu je zaakceptuje. Nie poddawaj się. Bądź dobrej myśli. Nie mów: „moje dziecko tego nie lubi”. Zawsze możesz powiedzieć: „moje dziecko JESZCZE tego nie polubiło!”

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze / telefonie / tablecie. W każdym momencie można dokonać zmiany tych ustawień. Czytaj więcej
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego komunikatu