Gluten w urozmaicaniu diety

5 5

Gluten występuje w kaszkach wielozbożowych, pszennych czy kaszce mannie. Jest to mieszanina białek roślinnych występujących w ziarnach niektórych zbóż (np. pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia).

Gluten w urozmaicaniu dietyW świetle najnowszych doniesień eksperci zalecają, aby gluten wprowadzać tak, jak inne pokarmy uzupełniające. 
Jeśli wiec Twoje dziecko przez 2 tygodnie otrzymywało pojedyncze warzywa, a później owoce, teraz możecie rozpocząć przygodę z kaszkami. Gdy niewielkie ilości pierwszych produktów glutenowych trafiają do menu dziecka zadaniem rodziców jest obserwacja reakcji na nowo wprowadzony pokarm.

Tak jak w przypadku innych produktów, na początku wystarczy niewielka ilość- kilka łyżeczek kaszki. Z czasem będziesz mogła podawać całą porcje.

Gluten jest popularnym alergenem. Pamiętaj jednak, ze nie opóźnia się wprowadzenia do diety niemowlęcia produktów potencjalnie alergizujących.

Wprowadzając gluten w niewielkich ilościach do diety malucha, obserwuj jego reakcje. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami nie jest już konieczne wprowadzanie dokładnie określonych ilości glutenu i przechodzenie przez tzw. etap „oswajania z glutenem”.

Eksperci zalecają, aby wprowadzać gluten tak jak inne pokarmy uzupełniające. Wyjaśniono już, że ostatecznie na ryzyko zachorowania na celiakię nie ma wpływu: wiek, w którym wprowadza się do diety dziecka produkty zawierające gluten, wprowadzanie glutenu pod osłona mleka matki, czy to jak długo maluszek karmiony jest piersią.

 

różnorodne ziarna zbóż

Szukaj produktów

Lista partnerów Nutricia sp. z o.o.