Wyzwania żywieniowe w okresie 7-8 miesięcy

2 min

Doradca ds. żywienia małych dzieci

Obiadki w sloikach Bio po 6 miesiacu

Najprawdopodobniej Twoje dziecko zna już smaki warzyw i owoców, jadło także kaszki i zupki. Na tym etapie mogliście spróbować już nawet dań z mięsem, a może nawet rybą. Przed Wami kolejny etap rozszerzania diety.

Co znajdziesz w tym artykule:
  1. 1.Kolejne kroki w rozszerzaniu diety
Obiadki w sloikach Bio po 6 miesiacu
Obiadki w sloikach Bio po 6 miesiacu

Kolejne kroki w rozszerzaniu diety

Teraz do menu niemowlęcia możesz wprowadzać naturalne jogurty i kefiry. To jednak nie koniec zmian. Twój maluszek coraz lepiej radzi sobie z jedzeniem, każdego dnia doskonali tą umiejętność. Dlatego warto wprowadzać nowe konsystencje posiłków. Dania nie muszą być już gładką papką - malutkie, wyczuwalne kawałki z pewnością zainteresują pociechę.

Oto kilka rad, które mogą Ci się przydać w tym okresie:

  1. Dbaj o regularność posiłków.
  2. Nie przekarmiaj dziecka - szanuj jego apetyt. Pamiętaj, to Ty decydujesz o tym, co dziecko je, a dziecko decyduje o tym, czy posiłek zje i ile zje.
  3. Staraj się podawać dziecku pokarmy o zróżnicowanej konsystencji. Nie opóźniaj wprowadzania nowych produktów z kawałkami. Niemowlę  przyzwyczai się do nich, a potem łatwiej będzie mu zaakceptować większe kawałki na kolejnym etapie. 
  4. Zróżnicowana dieta jest kolorowa – dlatego unikaj nudy i zadbaj, by na talerzu malucha pojawiały się wszystkie kolory.
  5. Co najmniej 2 razy w tygodniu w diecie Twojego dziecka powinny znaleźć się ryby. Dobrym wyborem jest tłusty łosoś, który ma delikatny smak i zapach. Jeśli nie masz sprawdzonego, kontrolowanego źródła ryb, skorzystaj z bezpiecznych ryb w słoiczkach BoboVita.
  6. Do naturalnych jogurtów i kefirów nigdy nie dodawaj cukru.

Pamiętaj, że organizm Twojego dziecka jest jeszcze bardzo delikatny i wymaga ochrony. Maluszek jest dużo bardziej wrażliwy na możliwe zanieczyszczenia znajdujące się w żywności niż Ty. Ten szczególny okres, w którym konieczna jest wzmożona dbałość o jakość produktów trwa przez 1000 pierwszych dni życia dziecka.

Jeśli gotujesz sama, zawsze zwracaj uwagę na jakość produktów. Wybieraj warzywa i owoce ze sprawdzonych upraw, a mięso i ryby tylko z pewnego źródła.

Jeśli nie masz pewności co do jakości produktów, skorzystaj z żywności przeznaczonej specjalnie dla niemowląt i małych dzieci. BoboVita proponuje szeroką gamę bezpiecznych posiłków i kaszek, które powstają na bazie składników z rygorystycznie kontrolowanych upraw, tylko od starannie wybranych dostawców. Na produktach BoboVita znajdziesz też dokładne oznaczenie, dla jakiego wieku dziecka są przeznaczone. Dzięki temu wiesz, że posiłek jest dostosowany do wymagań żywieniowych niemowlęcia na danym etapie rozwoju.

1000 pierwszych dni życia dziecka zaczyna się już w ciąży i trwa do około 3 roku życia. To jak żywisz dziecko w tym okresie ma fundamentalne znaczenie dla jego zdrowia teraz i w przyszłości.

Oceń ten artykuł: