Wprowadzanie glutenu do diety dziecka

4

Gluten występuje w kaszkach wielozbożowych, pszennych czy kaszce mannie. Jest to mieszanina białek roślinnych występujących w ziarnach niektórych zbóż (np. pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia). W świetle najnowszych doniesień eksperci zalecają, aby gluten wprowadzać tak, jak inne pokarmy uzupełniające.

Jeśli wiec Twoje dziecko przez 2 tygodnie otrzymywało pojedyncze warzywa, a później owoce, teraz możecie rozpocząć przygodę z kaszkami. Gdy niewielkie ilości pierwszych produktów glutenowych trafiają do menu dziecka zadaniem rodziców jest obserwacja reakcji na nowo wprowadzony pokarm. Tak jak w przypadku innych produktów, na początku wystarczy kilka łyżeczek kaszki. Z czasem będziesz mogła podawać całą porcje.

prudukty BoboVita zawierające gluten - kaszki

Gluten jest popularnym alergenem. Pamiętaj jednak, że nie opóźnia się wprowadzenia do diety niemowlęcia produktów potencjalnie alergizujących. Wprowadzając gluten w niewielkich ilościach do diety malucha, obserwuj jego reakcje.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami nie jest już konieczne wprowadzanie dokładnie określonych ilości glutenu i przechodzenie przez tzw. etap „oswajania z glutenem”.

Eksperci zalecają, aby wprowadzać gluten tak jak inne pokarmy uzupełniające.

Wyjaśniono już, że ostatecznie na ryzyko zachorowania na celiakię nie ma wpływu:

  • wiek, w którym wprowadza się do diety dziecka produkty zawierające gluten,
  • wprowadzanie glutenu pod osłona mleka matki,
  • czy to jak długo maluszek karmiony jest piersią.

Przejrzyj nas na wylot!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość
Przejrzyj nas na wylot - BoboVita

Porady żywieniowe
i jadłospisy

Dziecko karmione łyżeczką Owoce i warzywa
Skorzystaj z jadłospisów na każdy dzień tygodnia, dostosowanych do etapu rozwoju Twojego maluszka!
Skorzystaj z jadłospisów
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze / telefonie / tablecie. W każdym momencie można dokonać zmiany tych ustawień. Czytaj więcej
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego komunikatu