Pożywne przekąski

4 5

Posiłki podawane na drugie śniadanie i podwieczorek odgrywają bardzo ważną rolę w diecie dziecka!

Postaraj się mieć zawsze pod ręką zdrowe przekąski. Dzięki temu nie będziesz musiała sięgać po słodycze. Oto kilka propozycji: 

  • świeże i suszone owoce,
  • musy owocowe BoboVita w tubkach, które ułatwiają maluchom samodzielne jedzenie
  • pokrojone w paseczki warzywa podawane ze smacznym, jogurtowym sosem.

Poranne lub popołudniowe posiłki staraj się łączyć ze szklanką mleka. 

uśmmiechnięta dziewczynka trzymająca łyżeczkę jogurtu
Warto pamiętać, że dzieci poniżej drugiego roku życia nie powinny pić półtłustego mleka (mleko chude nie jest wskazane przed piątym rokiem życia), bo dostarcza ono mniej energii i witamin niż mleko pełne.

Poczekaj więc jeszcze trochę z podawaniem mleka o obniżonej zawartości tłuszczu. A najlepiej nadal, zamiast mleka krowiego, podawaj mleko przeznaczone specjalnie dla dzieci do 3. roku życia, takie jak Bebiko Junior 3. Zawiera ono więcej potrzebnych dziecku składników – takich jak żelazo, witamina D – a z drugiej strony ma obniżoną zawartość sodu i tłuszczów nasyconych, których wystarczającą ilość zapewnią dziecku inne pokarmy.

Jestem tym, co mi dajesz, Mamo!

Jako producent żywności dostarczamy produkty dla niemowląt i małych dzieci dostosowane do ich potrzeb na każdym etapie rozwoju.

Poznaj naszą jakość
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze / telefonie / tablecie. W każdym momencie można dokonać zmiany tych ustawień. Czytaj więcej
Akceptuję - nie pokazuj więcej tego komunikatu