Wyzwania żywieniowe w okresie 25-36 miesięcy

5 5

Bądź wzorem dla dziecka i sama dbaj o zdrową dietę. Zaufaj intuicji swojego dziecka, pozwól by samodzielnie odkrywało świat smaków i aromatów. Jeśli nawet niektóre zachcianki malucha wydadzą Ci się dziwne, pozwól mu eksperymentować i np. samodzielnie przyrządzać kanapki.

  • U dzieci między 25 a 36 miesiącem życia dobowe zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na 1 kilogram masy ciała wynosi ok. 83 kcal.
  • Pamiętaj, że dzieci powinny jeść 4-5 posiłków dziennie, a ciągłe dokarmianie malucha może powodować otyłość i zaszczepiać złe nawyki żywieniowe.
  • Fakt, że dzisiaj maluch stwierdza, że nie lubi i nie będzie jadł marchewki nie oznacza, że za kilka tygodni nie będzie miał ochoty spróbować.
Nie karm malucha „w locie” i nie biegaj za nim z łyżką po całym domu. Wyłącz telewizor. Pozwól dziecku jeść samodzielnie i wybierać z talerza to, na co ma ochotę.
mama karmiąca łyżeczką juniora na dworze
  • Najlepszym napojem jest woda, zadbaj, by stała się atrakcyjna: poszukaj kolorowych szklaneczek, zabawnych słomek, do letniej lub ciepłej wody dodaj kostkę lodu z zamrożonym wewnątrz owocem (maliną, truskawką).
  • W układaniu diety dla swojej pociechy pomoże Ci „Talerz żywieniowy”, który przedstawia udział poszczególnych grup produktów (tłuszcze, produkty białkowe, produkty zbożowe, warzywa i owoce) w codziennym jadłospisie. Skorzystaj z aplikacji Talerza żywieniowego na stronie 1000dni.pl
Twoje dziecko nadal – bo przez 1000 pierwszych dni życia - ma bardzo delikatny organizm, wrażliwy na zanieczyszczenia występujące w pożywieniu. Wybieraj produkty najwyższej jakości, ze sprawdzonych źródeł, spełniające surowe normy dla żywności dla niemowląt i małych dzieci.

Posiłki BoboVita dla małych dzieci, dają Ci gwarancję, że podajesz swojemu maluchowi, posiłki nie tylko prawidłowo zbilansowane, ale także bezpieczne.

Aplikacja mobilna "BoboVita"

Aplikacja Mobilna BoboVita

Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowe narzędzie, w którym znajdziesz wskazówki i rady dotyczące żywienia małego dziecka do 1. roku życia.

Szukaj produktów

Lista partnerów NUTRICIA sp. z o.o.