Kalendarz ciąży

Kalendarz ciąży

Spodziewasz się dziecka? Gratulacje! W twoim ciele dzieje się teraz prawdziwy cud natury. W ciągu zaledwie 40 tygodni z pojedynczej komórki powstanie 200 milinów innych, tworząc nową istotę ludzką. Musisz przyznać, że to robi wrażenie! Zapoznaj się z naszym kalendarzem ciąży i sprawdź, jak proces ten przebiega tydzień po tygodniu.

Pierwszy trymestr

Pierwszy trymestr.png

Pierwsze tygodnie ciąży to wyjątkowy stan. Chociaż twoje dziecko jest bardzo maleńkie, ma już ogromny wpływ na twój apetyt, samopoczucie, tryb życia. Z tego powodu w pierwszym trymestrze ciąży – znacznie bardziej niż w pozostałych – możesz odczuwać nieprzyjemne dolegliwości. Jeśli zastanawiasz się, jak przebiega ciąża w pierwszym trymestrze, w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące cię pytania pomoże kalendarz ciąży. Prześledź go od 1. do 12. tygodnia ciąży – właśnie do tego okresu trwa I trymestr.

Wybierz tydzień ciąży:

Drugi trymestr

Drugi trymestr.png

Wraz z 13. tygodniem rozpoczęłaś II trymestr ciąży. To znak, że już powoli zaczynają odpuszczać uciążliwe dolegliwości, z którymi zmagałaś się w pierwszych trzech miesiącach. Organizm dostosował się już do nowej sytuacji, dlatego w tym okresie możesz zacząć odczuwać przypływ energii.

Jeśli jesteś osobą, która lubi być przygotowana na każdą sytuację, wykorzystaj kalendarz ciąży. Dzięki niemu m.in. dowiesz się, jak zmienia się twój organizm i rozwija płód między 13. a 25. tygodniem ciąży.

Wybierz tydzień ciąży:

Trzeci trymestr:

Trzeci trymestr.png

III trymestr ciąży upływa pod znakiem zniecierpliwienia. Czas zaczyna się dłużyć, mimo że do narodzin dziecka zostało już zaledwie kilkanaście tygodni. W tym okresie możesz być już nieco zmęczona, co wynika ze zmian zachodzących w twoim organizmie. I jeszcze poród – jego wizja z jednej strony jest wybawieniem, ale z drugiej – stanowi źródło lęków. Możesz się jednak do tego przygotować, przeglądając kalendarz ciąży. Sprawdź, jak przebiega III trymestr – tydzień po tygodniu.

Wybierz tydzień ciąży: